Възходът на Селта продължи и срещу Райо Валекано

Отборът на Селта продължи във възходяща линия, след като победи Райо Валекано с 2:0 удома в двубой от 23-ия кръг на Ла Лига. Така галисийци събраха 30 точки след трите си поредни мача без загуба и вече заемат десетото място в класирането.

В същото време Райо Валекано вече в четвърти мач поред не познава победата и от претендент за участие в Европа, вече е девети с 31.

Гостите получиха голям удар още в началото, след като поради контузия Унай Лопес трябваше да бъде заменен. Докато се готвеше смяната те получиха гол във вратата си, а негов автор стана Брайс Мендес. Това се случи в 12-ата минута.

Играта продължи да е оспорвана до 80-ата минута, когато отново Мендес сложи точка на спора, оформяйки своя дубъл.