Елче с обрат срещу Алавес

Елче спечели с 3:1 у дома срещу Алавес в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Елче трябваше да прави обрат, след като получи относително ранен гол във вратата си, но след силно второто полувреме се пребори за трите точки.

Отбраната на домакините “проспа” едно центриране на Луис Риоха към Хоселу, който се оказа на точното място в точния момент и от съвсем близко разстояние отклони топката във вратата. Това се случи в 18-ата минута, но през втората част домакините успяха да обърнат резултата в своя полза.

Още в първата минута на второто полувреме Пере Мия направи отиграване с пета в наказателното поле на гостите. Защитник на Алавес игра с топката, но по такъв начин, че по-скоро се получи асистенция към Мия и той успя да изпрати топката във вратата, а стражът Фернандо Пачеко вероятно можеше да реагира по-добре, тъй като кълбото бе насочено към близкия му ъгъл. Пере Мия окончателно се превърна в герой за тима си в 65-ата минута, когато бе точен за 2:1. След подаване на Йохан Мохика, Мия без никакво колебание стреля от дъгата на наказателното поле и опъна мрежата зад Пачеко.

Крайния резултат оформи Фидел в 86-ата минута. Той получи възможност да стреля от удобна позиция в противниковото наказателно поле и не сбърка, “подпечатвайки” победата на тима си.

Елче заема 14-о място във временното класиране с 26 точки, докато Алавес остава на предпоследната 19-а позиция със 17 точки.

Снимка: Elche Club de Fútbol / Twitter