Ботев отвя и Септември, Божинов игра половин час

Ботев (Пловдив) записа нов изразителен успех в контролите, като този път победен от Коматево си тръгна тимът на Септември (София). "Канарчетата" надвиха своя противник с 5:1 на "Футболен комплекс Ботев 1912" в пловдивския квартал Коматево. Атанас Кабов (17) откри за гостите от София, а Маркиньос (21) изравни. През втората част Маркиньос (56) отново беше точен, като този път реализира дузпа. Рафаил Пърликов (66) пък си вкара ефектен автогол. Филип Филипов (83) също се разписа за "канарчетата", като малко след него Монир Ал Бадарин (85) отбеляза своя дебютен гол за Ботев. Преди срещата пък стана ясно, че звездата на "жълто-черните" Тодор Неделев се е самоизолирал, тъй като е болен със симптоми на COVID-19.

Още в първата минута Брахими влезе остро в наказателното поле на Септември и извади топката назад към Реда Рабей. Халфът нанесе удар, въпреки че кълбото остана малко по-назад от тялото му и стреля покрай вратата.

В 6-ата минута изстрел на Току по земя не затрудни Димитър Шейтанов. Веднага след това Мартин Ачков стреля към вратата на Аргилашки. Стражът на Ботев показа добър рефлекс и отрази шута. В 17-ата минута с една от малкото си атаки до момента в мача Септември стигна до гол. Атанас Кабов се възползва от неразчетените действия в защитата на "канарчетата" и откри.

Ботев изравни много бързо. В 21-ата минута Па Конате проби по левия фланг и центрира чудесно в линията между вратаря и защитата. Там топката беше атакувана от Маркиньос, като първият му удар беше отразен от Шейтанов. При добавката обаче бразилецът не сбърка.

Две минути по-късно Кабов центрира от фаул, а в наказателното поле Асен Георгиев беше оставен да стреля с глава от метър разстояние до голлинията. Ударът му попадна право в Аргилашки, като при ситуацията пловдивчани се измъкнаха от получаването на сигурен гол.

На почивката наставникът на Ботев Азрудин Валентич пусна в игра Атанас Чернев, Хидайет Ханкич и Николай Минков. Те заеха местата на Самуел Супрайен, Георги Аргилашки и Дилан Мертенс. Малко след началото на втората част Виктор Генев стреля с глава над напречната греда.

В 56-ата минута Ботев получи дузпа за нарушение срещу Брахими. Новото попълнение на "канарчетата" беше съборен в наказателното поле от защитник на Септември. Зад топката застана Маркиньос, който прати вратаря в обратния ъгъл. Веднага след попадението на домакините в игра за гостите се появи Валери Божинов, който получи овациите на насъбралата се публика.

В 66-ата минута Ботев стигна до трети гол с голяма доза късмет. Ето'о центрира към Реда, който овладя и на свой ред прати топката към наказателното поле. В него Рафаил Пърликов се опита да изчисти, но вкара топката в собствената си врата.

В 78-ата минута Ханкич отрази удар на Божинов, насочен към далечния му ъгъл. Минута по-късно Генев стреля покрай вратата след центрирате от корнер на Рабей. Ботев не спря с головете и стигна до четвърти в 83-ата минута чрез резервата Филип Филипов. Страхотен пас на Реда Рабей намери крайния защитник в наказателното поле и бранителят отблизо реализира. Но това не беше всичко и Монир Ал Бадарин отбеляза пето попадение, което е и негово първо с екипа на представителния тим на "канарчетата".

Николай Минков проби отдясно, стигна до аутлинията и центрира, а Монир с глава прати топката в мрежата.

БОТЕВ - СЕПТЕМВРИ 5:1
0:1 Атанас Кабов (17)
1:1 Маркиньос (21)
2:1 Маркиньос (56 д)
3:1 Рафаил Пърликов (66 авт)
4:1 Филип Филипов (83)
5:1 Монир Ал Бадарин (85)

Стартови състави:

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето'о, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов;

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 19. Нади Точукву, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Лъчезар Балтанов, 77. Монир Ал Бадарин;

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 14. Марио Илиевски, 24. Крис Вълчинов, 13. Симеон Александров, 6. Атанас Кабов, 10. Асен Чандъров, 16. Кристиян Пешов, 22. Асен Георгиев, 11. Мартин Ачков, 4. Иван Арсов, 8. Александър Тодоров;

Резерви: 1. Николай Банков, 9. Валери Божинов, 25. Тиаго Барбоса, 2. Илиян Тонов, 19. Алекс Петров, 18. Краси Колев, 26. Георги Иванов, 20. Владислав Узунов;