Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Боби Цонев блести за Черноморец Одеса

Бившият футболист на Левски Борислав Цонев се отчете с дубъл за новия си клуб Черноморец Одеса в двубой от приятелския турнир “Уинтър Къп” срещу Металист Харков, който се проведе в Белек, Турция

В редовното време срещата завърши 3:3, а при дузпите харковчани се наложиха с 6:5, като фаталната грешща за тима от Одеса стори друг бивш левскар - Мартин Петков. Тимът от Харков поведе в 11-ата минута с гол на Кадим Харис. С голове на Боби Цонев (20), който засече отблизо една центрирана в наказателното поле топка, и Дмитрий Юсов от дузпа в 45-ата тимът от Одеса постигна обрат до почивката.

След паузата Хуан Касарес възстанови равенството в 58-ата минута, но нов гол на Цонев отново даде аванс на Черноморец. В добавеното време Риаскос фиксира 3:3, което вкара мача в дузпи. Футболистите и на двата отбора изпълняваха безгрешно ударите от 11-те метра, включително и Боби Цонев, преди Петков да сгреши и така победата отиде на сметката на Металист.

В другия мач от турнира Полесие победи Верес с 2:1.