Валенсия излъга Кадис и намери място на 1/2-финала за Купата на Краля

Валенсия постигна доста трудна победа с 2:1 над Кадис в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала за Купата на Краля. "Прилепите" трябваше доста да се потрудят, но успяха да сломят съпротивата на своя съперник и намериха място на 1/2-финала.

Домакините на "Местайя" поведоха със спорен гол в 24-ата минута. Уго Дуро отне в средата на терена и изведе Гонсало Гедеш, който отбеляза за 1:0. Останаха обаче сериозни съмнения за нарушение на Дуро.

Кадис обаче успя да изравни в началото на втората част. Ерай Джьомерт задържа Хуан Кала в наказателното поле и след разглеждане с ВАР съдията тате дузпа за гостите. Лукас Перес изпълни наказателния удар и отбеляза за 1:1.

В 60-ата минута късметът обърна гръб на Кадис, след като изстрел на Хуан Кала се отби от гредата и попадна в ръцете на вратаря Хауме Доменек.

В тези минути изглеждаше, че гостите стоят по-добре, но от нищото Валенсия стигна до втори гол. В 79-ата минута при центриране от корнер топката бе отклонена към Уго Дуро, който отблизо я засече във вратата за 2:1.

В 84-ата минута Кадис остана и в намален състав, след като Хуан Кала извърши грубо нарушение срещу Макси Гомес и получи втори жълт и червен картон.

Въпреки това гостите можеха бяха близо до изравняването в 89-ата минута, когато Салви Санчес отправи опасен изстрел с глава, но над вратата.

Все пак Валенсия удържа победата и се класира на 1/2-финала, където се присъедини към Райо Валекано, който по-рано днес отстрани Майорка в първия 1/4-финал.