15-и отбор се класира за Мондиал 2022

Република Корея се класира за десети пореден път за участие на световно първенство по футбол. Това е 15-ият сигурен участник на Мондиала в Катар, като останалите са домакините, Германия, Дания, Бразилия, Франция, Белгия, Хърватия, Испания, Сърбия, Англия, Швейцария, Нидерландия, Аржентина и Иран, който направи тази крачка преди няколко дни.

Триумфът на корейците стана факт след победа с 2:0 като гости на Сирия в мач, който се игра на неутрален терен в Дубай. Ким Джин-Су и Куон Чан-Хун вкараха головете в рамките на 18 минути през второто полувреме, като за водения от Пауло Бенто състав това е четвърта поредна победа в квалификациите.

С успеха южнокорейците събраха 20 точки от осем мача и изостават с две от лидера в група "А" на зона Азия Иран, който в друг мач от потока надигра с 1:0 Обединените арабски емирства.

Нападателят на Порто Мехди Тареми вкара единствения гол в срещата в 44-тата минута, а домакините от Иран играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме заради червен картон на халфа на Динамо (Загреб) Садех Мохарами.

Макар и с човек повече гостите от ОАЕ не създадоха почти нищо интересно до края и ще трябва да се борят за мястото си на бараж в оставащите два кръга на квалификациите.

В класирането след Иран (22 точки) и Република Корея (20) следва ОАЕ с 9 точки, пред Ливан с 6, Ирак с 5 и Сирия с 2.

Световното първенство по футбол ще се проведе в Катар през ноември и декември тази година.