Чили се върна в играта след голово шоу в Ла Пас

Чили запази шансове да се класира за Мондиал 2022, въпреки че преди няколко дни допусна домакинска загуба от Аржентина. Алексис Санчес и компания спечелиха изключително ценни три точки при гостуването си на Боливия, а нападателят на Интер вкара два от голове за победата с 3:2.

Домакините от Боливия се нуждаеха от задължителен успех, за да останат в битката за петото място, даващо право на бараж. По традиция разреденият въздух в Ла Пас - най-високо разположената столица в света, създава проблеми на всички гостуващи отбори и чилийците не направиха изключение, но успяха да постигнат желания резултат.

Алексис Санчес даде преднина на гостите в 14-ата минута от пряк свободен удар, но в 37-ата Марк Енумба изравни с глава след центриране от корнер на Хуан Арсе. Секунди преди това вратарят на Чили Браян Кортес отрази  изстрел на Ервин Сааведра.

В началото на втората част сериозен пропуск направи голмайсторът на Боливия Марсело Морено. Арсе също не можа да изведе домакините напред в резултата, а защитата на Чили изнемогваше. В 77-ата минута обаче Марселиньо Нунес бе изведе от Маурисио Исла и някак съумя да прати топката във вратата на Карлос Лампе.

Боливийците рискуваха и бяха наказани от Алексис Санчес, който се разходи между няколко защитници, преди да вкара третия гол за Чили в 86-ата минута. малко след това Морено намали с глава, като това беше негов десети гол в световните квалификации и той е начело в листата на стрелците пред Неймар, Лаутаро Мартинес, Лионел Меси и Луис Суарес.

Чили се изкачи на пето място в класирането, но е с мач повече от конкурентите си, които играят по-късно тази нощ. Боливия е на осма позиция и на практика се прости с надеждите за участие на световните финали.