Берое с трета загуба в Турция

Отборът на Берое записа трета поредна загуба в зимната подготовка. Играчите на Петър Хубчев отстъпиха с 0:1 от сръбския елитен Младост (Лучани). Единственото попадение бе дело на Божович в 75-ата минута. Заралии играха добре преди почивката, след което допуснаха няколко грешки в защита, някои от тях и на каращия проби футболист в отбраната. След направените смени и пуснатите много млади играчи Берое не успя да стигне до равенството.

Сърбите са на 11 място в сръбската Супер лига. Петър Хубчев, който направи неофициален дебют при поражението с 1:2 от Днебър-1, не можеше да разчита отново на Христо Митев и Камен Хаджиев. Те пропуснаха и срещата с третия в Украйна, но пък бяха титуляри при поражението с 1:3 от Оренбург в първата проверка в Белек.

Старозагорци излязоха с един футболист на проби в центъра на защитата - Акин, който пристигнал снощи в лагера на беройци и днес си партнираше с Георги Динков. Петър Хубчев бе направил общо три промени от предната контрола. Генадий Ганев, Мирослав Енев и Илиян Стефанов бяха заменени от Гешев, Акин и Мечев.

Вратар бе Иван Гешев, а Джонатан Перейра, Акин, Георги Динков и Джуниет Али бяха в отбрана, Симеон Мечев и Серкан Юсеин бяха опорни халфовее, Лебон,  Абубакар Тунгара и Даниел Генов действаха зад Алиун Фал. В състава на сърбите като десен защитник започна бившият бранител на Левски Милош Цветкович, който преследваше Лебон по целия терен.

Още в четвъртата минута Генов пропусна сам срещу вратаря Костич, който спаси. Малко по-късно сърбите можеха да поведат, а след това и техен гол бее отеменен поради засада. Последваха два удара на Серкан, като при първия стражът на Младост трябваше да показва рефлекса си.

Втората част започна с пропуска на Младост, а след това каращият проби футболист също не се намеси добре. Хубчев направи няколко промени и в 75-ата минута опитният Божович завърши с гол атака на Младост. Капитанът засече центриране отдясно, като прати топката в долния ляв ъгъл на Гешев.

БЕРОЕ - МЛАДОСТ 0:1

0:1 Божович (75)

БЕРОЕ: Иван Гешев, Джонатан Перейра, Акин, Георги Динков, Джуниет Али, Симеон Мечев, Серкан Юсеин, Лебон,  Абубакар Тунгара, Даниел Генов, Алиун Фал

МЛАДОСТ: Костич, Цветкович, Молшевич, Мичевич, Лекович, Баха, Милошевич, Гордич, Божович, Петров, Обрадович