Славия надви шампиона на Словения в голово шоу и записа първа победа в Турция

Славия постигна първа победа в контролите си на турска земя. "Белите" и словенският шампион Мура сътвориха истинско голово зрелище, завършило с успех за българския отбор с 3:2. Срещата беше излъчена на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Вихрушката от попадения се разигра още през първото полувреме, когато бяха отбелязани всички голове.
Радослав Кирилов откри резултата още в четвъртата минута. Словенците изравниха в 9-ата чрез Ципот, но малко след това Йон Бакеро (12) отново даде аванс на своя тим. След като измина четвърт час игра Хорват възстанови равенството в сблъсъка за втори път, а в 20-ата минута Иван Минчев се разписа от дузпа.

След почивката нямаше нови попадения, но Мура завърши двубоя с двама човека по-малко. И при двете ситуации играчи на Дамир Чонтала фаулираха грубо Кемело Нгуена, като самият той изпусна нервите си в заключителните минути и предизвика масово меле на терена.

Това е първи успех за столичани в южната ни съседка, след като преди това записаха 3 поражения – Стал Миелец (0:3), Металист Харков (0:5) и Теплице (1:2).

Славия с нова загуба в Турция, "белите" паднаха и от Теплице

Славия започна мача по отличен начин и откри резултата още в четвъртата минута. Йон Бакеро центрира към наказателното поле, където капитанът Радослав Кирилов засече кълбото в мрежата на противника.

Радостта на "белите" обаче не продължи дълго, след като само 5 минути по-късно Мура възстанови равенството. Словенците изсипаха към пеналтерията балонна топка от фал, а Кай Ципот се извиси над всички и засече във вратата на Вуцов.

Само няколко секунди по-късно столичани отново излязоха напред в резултата. Радослав Кирилов получи подаване в наказателното поле и намери по страхотен начин Йон Бакеро, който само трябваше да подложи крака си и да довкара топката от непосредствена близост.

Отговорът на Мура отново не закъсня. "Белите" сбъркаха при изнасянето на топката, а Томи Хорват се възползва от това. Той стреля технично извън наказателното поле, а кълбото влетя неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

В 20-ата минута Кристиан Добрев бе фаулиран в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Иван Минчев се нагърби с изпълнението на наказателния удар и хладнокръвно изпрати противниковия вратар в обратния ъгъл - 3:2.

В 33-ата минута футболист в черно-бяло опита да изненада Вуцов с изстрел от малък ъгъл, но стражът на Славия прояви рефлекс и се намеси по много добър начин.

Второто полувреме започна равностойно, а в 60-ата минута футболист на Мура получи директен червен картон, след като извърши грубо нарушение в гръб срещу Кемело Нгуена.

10 по-късно словенците бяха близо до това отново да изравнят, но мощният изстрел от дистанция срещна горната греда.

2 минути преди края на редовното време отборът на Мура получи нов червен картон - отново заради нарушение срещу Кемело Нгуена.
В самия край на мача Нгуена изпусна нервите си и на терена настана масово меле.

СЛАВИЯ 3:2 Мура

1:0 Кирилов (4)