Буркина Фасо шокира Тунис и е на 1/2-финал, Уагадугу не спа

Отборът на Буркина Фасо продължава сензационното си представяне на турнира за Купата на африканските нации, който се провежда в Камерун.

Тази вечер футболистите на Буркина Фасо се класираха за 1/2-финалите на турнира, след като елиминираха считания за фаворит отбор на Тунис с 1:0. Победителите не можеха да разчитат на своя капитан Бертран Траоре, който остана на скамейката заради мускулен проблем, но се справиха и без неговите услуги.

Успехът дойде с попадение на младия нападател на френския Лориен Данго Уатара в добавеното време на първата част, който се разписа след една перфектно проведена контраатака. Като цяло играчите на Буркина Фасо имаха предимство през първите 45 минути и този резултат отразяваше реалностите на терена.

След почивката играта стана нервна, като десетина минути преди края се стигна до изгонването на играч на Буркина Фасо. Към душовете пое Сумайла Уатара за нарушение срещу Уахби Хазри. Дори с човек по-малко играчите на Буркина Фасо не се огънаха и стигнаха до заслужен успех.

Съперник на Буркина Фасо в спора за място във финала ще бъде победителят в мача между Сенегал и Екваториална Гвинея, които играят в неделя от 21:00 часа българско време.

След успеха хиляди хора излязоха да празнуват по улиците на столицата на Буркина Фасо Уагадугу, като на всяко кръгово имаше концерти от клаксони и вувузели. Това е малка утеха за страната, която е разтърсена от държавен проврат и политическа несигурност. След мача в страната нямаше вечерен час, защото дори военните празнуваха.