Пирин вкара 6 гола на Септември (София) в контрола

Пирин се наложи над Септември (София) с 6:0 в приятелска среща на стадион “Христо Ботев”. Това бе трета приятелска среща от началото на подготвителния период за “зелените” след тази срещу Струмска слава (3:0) и Спортист Своге (1:3). Преслав Йорданов, Станислав Манолев и Станислав Костов се разписаха през първото полувреме. Отново Станислав Костов бе точен през втората част, а Спас Георгиев и Иван Тасев оформиха резултата в заключителните минути на срещата.

Нов вратар в Пирин, "орлетата" удължиха договора и на Марио Кирев

Неофициален дебют за тима направи Янко Георгиев, който пази вратата на Пирин през първото полувреме.

„Орлетата“ стартираха отлично и още в 4-ата минута Христофор Хубчев бе изведен на чиста позиция, но ударът му мина покрай вратата. В 8-ата минута Преслав Йорданов откри резултата, засичайки перфектно центриране на Христофор Хубчев отляво. В следващите три-четири минути, Преслав Йорданов удари греда след центриране на Александър Дюлгеров, а отново Дюлгеров пусна ниска топка в наказателното поле, но Йорданов и Костов се разминаха близо до голлинията. В 12-ата минута Венцислав Бенгюзов отне топката от Колев и подаде към Преслав Йорданов, който технично изведе Станислав Манолев на чиста позиция, от която полузащитникът стреля фалцово по диагонала с десния крак за 2:0.

В 33-ата минута Манолев изведе перфектно Станислав Костов, който се освободи от защитник на Септември и с хубав, параболичен удар прехвърли вратаря за 3:0. Пет минути след подновяването на играта Краси Станоев разтресе гредата с силен шут, а само няколко секунди по-късно Станислав Костов се разписа с далечен удар по диагонала с десния крак, след като Занев му подаде от бързо изпълнен корнер.

В 72-ата минута Казуки Такахаши пробва удар отдалеч, но топката мина над вратата. В 81-ата минута Карачанаков обърна майсторски фланга на атаката и намери непокрития Спас Георгиев, който с едно поемане и плътен удар с десния крак покачи на 5:0.

Четири минути по-късно Иван Тасев се разписа за 6:0 след грешка на защитник на Септември, който се опита да върне топката нескопосано към вратаря. В 90-ата минута Марио Кирев отрази опасен удар по диагонала на Рамадан.

Следващата контрола на Пирин е на 04.02 срещу Етър Велико Търново.

Пирин: Янко Георгиев (46-Кирев), Александър Дюлгеров, Николай Бодуров (46-С.Николов), Петър Занев (74-И.Тодоров), Христофор Хубчев (25-Попев), Венцислав Бенгюзов (74-Л.Стойчев), Станислав Манолев (60-Иванов), Красимир Станоев (60-Такахаши), Светослав Дяков (60-Старокин), Станислав Костов (60-Карачанаков), Преслав Йорданов (60-Тасев).

Резерви: Марио Кирев, Александър Марковски, Юлиян Попев, Стилян Николов, Антон Карачанаков, Спас Георгиев, Казуки Такахаши, Лазар Стойчев, Ивайло Тодоров, Иван Тасев, Даниел Иванов, Орлин Старокин.

Септември: Вл. Иванов, Пърликов, Колев, Александров, Петков, Тонов, Тодоров, Вълчинов, Илиевски, Узунов, Пешов.

Резерви: Шейтанов, Георгиев, Кабов, Иванов, Стойчев, Пасков, Рамада

Снимка: fcpirin.com