Лудогорец удари поляци в нестандартен мач, 16-годишен спаси дузпа

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 полския Висла (Плоцк) в третата си контролна среща от подготвителния си лагер в Турция. „Орлите“ стигнаха до успеха с голове на Елвис Ману и Жуниор Брандао. 16-годишният Умут Хабил пък се изяви отлично и спаси дузпа. В първите си две проверки на турска земя разградчани направиха равенства 1:1 с полския Висла Краков и 3:3 с австрийския Волфсбергер.

Любопитното е, че мачът се проведе в две полувремена, но по 60 минути, а не в стандартните 45.

Резултатът бе открит от българите в 21-ата минута. Тогава Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар. Вратарят Кжищоф Камински отби, но топката попадна точно на крака на Елвис Ману, който на празна врата вкара.

В 25-ата минута Лудогорец удвои. Десподов центрира към Жуниор Брандао, който с глава и последвал рикошет в играч на поляците направи 2:0.

Малко по-късно поляците намалиха. Рафал Волски получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар реализира.

В 97-ата минута поляците получиха шанс да изпълнят дузпа. При един опит за стрелба топката се удари в ръката на Пиерос Стоириу и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Патрик Тушински., но 16-годишният Умут Хабил обаче спаси по отличен начин удара му.

Така след две равенства Лудогорец записа и успех по време на подготовката си в Турция.

ЛУДОГОРЕЦ 2:1 ВИСЛА (ПЛОЦК)