Локомотив (Пловдив) и Етър не намериха пътя към вратата

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Етър (Велико Търново) завършиха наравно 0:0 в контролна среща. Двубоят се състоя на “Арена Симитли”. Мачът беше излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg и по Sportal TV.

20 Локомотив (Пловдив) - Етър (Велико Търново)

В 8-ата минута Локомотив пропиля чудесна възможност да поведе в резултата чрез Бирсент Карагарен. Топката достигна с голяма доза късмет до футболиста на "смърфовете", който фронтално срещу вратата стреля в аут. В 13-ата минута Рейдър трябваше да се намесва след коварен рикошет в крак на защитник.

В 29-ата минута Умарбаев стреля от фаул към близкия ъгъл. Стражът на Етър се намеси, но топката отскочи неприятно от земята и излезе в ъглов удар. В 32-ата минута Милош Петрович изпревари всички в наказателното поле на Етър, след което стреля с глава, но покрай гредата. Само две минути по-късно Димитър Илиев беше намерен в наказателното поле и стреля силно в близкия ъгъл. Анатоли Господинов обаче бе покрил добре гредата си и отрази удара.

В 43-ата минута отново Господинов показа класа при нов по-добър удар от фаул на Умарбаев. Топката беше насочена точно под гредата, но вратарят на Етър внимаваше.

През второто полувреме в игра се появи нападателят Георги Минчев. Именно с него бе свързано първото положение за гол в полза на Локомотив през втората част. В 55-ата минута той шутира силно, но вратарят на Етър отрази удара му. В 79-ата минута удар от далечна дистанция на футболист на Локомотив мина покрай десния страничен стълб.

В последната минута на редовното време Георги Минчев нанесе удар с глава от близко растояние. Нападателят обаче нямаше късмет и изстрелът му излезе в аут.

ЛОКОМОТИВ - ЕТЪР 0:0

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 71. Лукас Рейдър, 6. Емил Янчев, 20. Милош Петрович, 21. Йосип Томашевич, 23. Александър Василев, 9. Бирсент Карагарен, 7. Петър Витанов, 18. Иван Сулев, 10. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев, 8. Милислав Попович;

ЕТЪР: 13. Анатоли Господинов, 4. Георги Александров, 7. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 11. Даниел Младенов, 16. Уилсън Фелипе, 10. Цветомир Тодоров, 28. Николай Янков, 21. Атанас Кръстев, 29. Николай Дичев, 20. Яни Пехливанов;