Шарлът изпочупи рекордите със 158-точково изригване

Шарлът Хорнетс счупи клубния си рекорд по точки в рамките на един мач, след като записа победа със 158:126 над Индиана Пейсърс. “Стършелите” подобриха предишното си постижение от 141 точки в редовното време, поставено през далечната 1993-а година. Освен това, възпитаниците на Майк Борего изравниха най-доброто постижение по точки през настоящия сезон в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Заедно с всичко това тимът на Шарлът се поздрави и с рекорди в клубната история в още няколко категории - най-много точки за едно полувреме (87), най-много точки след първите три четвърти (113), най-много точки за играч от резервната скамейка и най-много тройки за играч от резервната скамейка (Кели Убре).

Кели Убре-младши записа личен рекорд в кариерата си с 39 точки, включително 10 тройки от 15 стрелби. ЛаМело Бол пък направи третия си “трипъл-дабъл” през сезона с 29 точки, 13 асистенции и 10 борби, а още двама от Хорнетс завършиха с 20 или повече точки - Майлс Бриджис с 22 и Тери Розиър с 20. Шарлът изравни и най-доброто постижение за сезона с 24 тройки.

Гога Битадзе и Айзея Джаксън пък бяха най-резултатни за Индиана с по 17 точки. Ланс Стивънсън добави 14 точки и 10 асистенции, Тори Крейг също вкара 14, Крис Дуарте постигна 11 точки, а Джъстин Холидей и Карис ЛъВърт се разписаха с по 10 точки.

Шарлът е седми в Източната конференция с 27-22, докато Индиана е 13-и със 17-32.

Снимки: Gettyimages