Берое допусна поражение от руснаци, желан от Левски се разписа

Отборът на Берое загуби с 1:3 от руския Оренбург в първата си контролна среща на турска земя. Илиян Стефанов се разписа след гол с глава в 25-ата минута, но през второто полувреме руснаците стигнаха до пълен обрат. Димитрий Василиев изравни в 47-ата минута, а малко-късно Андрей Малих (83) направи пълен обрата за своя тим. В добавеното време Юрий Ковальов (90) също се разписа във вратата на Генадий Ганев. Срещата пропусна новият наставник Петър Хубчев, който утре ще се присъедини към тима. Днешният противник на българите е лидер във втора дивизия на Русия, но през първото полувреме изпитваше сериозни затруднения срещу по-активния тим на Берое.

Левон Апкарян, който водеше тима в тази среща, заложи на Генадий Ганев на вратата. Пред него в отбрана бяха Джонатан Перейра, Мирослав Енчев, капитанът Камен Хаджиев и Христо Митев. Симеон Мечев и Абубакар Тунгара бяха опорните халфове, докато Даниел Генов, Илиян Стефанов и Кийлън Лебон помагаха в атака на Алиун Фал. Срещата пък беше изгледана на живо от Ради Цонев и бившият футболист на Левски Матео Стаматов, който в момента играе за Оренбург.

Във втората минута Оренбург първи застраши противниковата врата с удар на Абдулайе Диало покрай гредата.

Играчите на Берое, които бяха изключително радвижени в атака, създадоха няколко опасноти. Стефанов и Лебон, както и Генов затрудняваха на скорост своите противници и в 25-ата минута Илиян Стефанов, който е желан от родния му Левски, ако си прекрати своя договор, се разписа с глава. Лебон пропусна да удвои, а руснаците пробваха рефлекса на Ганев. Последва отменен гол поради засада на Прудников. Стефанов сам срещу вратаря пропиля отличен шанс да удвои, а вратарят Гошев парира изстрел на Генов.

Така заралии се оттеглиха на почивката с гол аванс. Още в началото на второто полувреме руският тим се разписа с удар на Димитрий Василиев от далечна дистанция. Топката попадна точно под напречната греда и не остави никакви шансове на стража на Берое.

В 83-ата минута футболистите на Оренбург достигнаха до пълен обрат с гол на Андрей Малих. Той стреля от далечна дистанция и въпреки че ударът му попадна право в ръцете на Генадий Ганев, стражът на Берое позволи на топката да влезе във вратата му.

В заключителните минути руският тим на два пъти беше близо и до трети гол, но и двата опасни шута преминаха встрани от вратата. Така мачът влезе в добавеното време, в което логичното се случи и Оренбург все пак отбеляза трето попадение. Юрий Ковальов беше изпуснат от защитата на заралии и с удар в далечния ъгъл оформни крайния резултат - 1:3.

БЕРОЕ 1:3 ОРЕНБУРГ
1:0 Стефанов (25)
1:1 Василев (47)
1:2 Малих (83)
1:3 Ковальов (90)

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев 4. Христо Митев 3. Мирослав Енчев 26. Камен Хаджиев 24. Джонатан Перейра 16. Симеон Мечев 10.Даниел Генов 8. Илиян Стефанов 27. Абубакар Тунгара 11. Алиун Фал 21. Кийлън Лебон

ОРЕНБУРГ: 97. Евгений Гошев, 3. Михаил Сиваков, 5. Тимур Аюпов, 7. Николай Прудников, 13. Владимир Обухов, 19. Александър Ектов, 23. Сергей Бреев, 25. Кирил Печенин, 38. Николай Тиков, 55. Кирил Капленко, 91. Абдулайе Диало;