Гамбия надхитри Гвинея и ще играе на 1/4-финал

Дебютантът Гамбия изненадващо победи Гвинея с 1:0 и така си осигури място на 1/4-финалите в Купата на африканските нации.

Въпреки отсъствието на капитана Наби Кейта, Гвинея беше по-настойчивият отбор, като през първото полувреме Мохамед Байо пропусна най-добрите положения за гол. Гамбия обаче изчака своя момент, който дойде в 71-ата минута. Тогава Юсуфа Боб пусна пас пред наказателното поле, а Муса Бароу се пребори за топката с противник защитник и я прати в мрежата за единствения гол в мача. Няколко минути по-късно Ибрахима Конте се разписа за “слоновете на нациите”, но изравнителното попадение не беше зачетено заради засада. В 87-ата минута Юсуфа Нжие получи втори жълт и съответно червен картон, като така остави “скорпионите” в намален състав. В добавеното време Гвинея отново се размина с гол, като Конте и Жозе Канте нацелиха по една греда в рамките на няколко секунди. Малко преди края на мача именно Конте беше изгонен с втори жълт и съответно червен картон.