Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

ЦСКА 1948 сътвори истинско голово шоу срещу северномакедонци в първата си контрола в Турция

ЦСКА 1948 успя да победи в първата си контрола в Турция, след като сътвори истинско голов зрелище със северномакедонския Борец (Велес). Двата тима завършиха при резултат 4:3, като всичките 7 гола паднаха през първата част, когато и защитата на “червените” не бе на нужното ниво. Иначе над всички бе Георги Русев, който реализира хеттрик (18’, 42’, 44’) и подаде за попадението на Марио Топузов (10’). Трите гола за Борец вкараха Гьоргьевик (6’), Мамадзаде (8’) и Горгиев (20’). В средата на първата част Венци Василев получи директен червен картон (25’) заради нарушение срещу противников играч. На негово място обаче се появи Димитър Пиргов и така численото равенство на терена се запази. Двубоят бе излъчен пряко в ефира на Sportal.bg и Sportal TV

Едно от новите попълнения на ЦСКА 1948 се контузи тежко, пропуска остатъка от подготовката

Първата опасност дойде в 4-ата минута, когато Марио Топузов центрира отляво към близката греда, където Галин Иванов засече с глава. Кълбото обаче излезе в аут. 2 минути по-късно Борец успя да поведе. След силно изритана топка напред Даниел Наумов и Лазар Марин не се разбраха кой да изчисти. Така нападателят Гьоргьевик безпроблемно отправи удар и вкара на празна врата.

Минута по-късно северномакедонците удариха за втори път. В буквално следващата си атака българският тим отново не бе стабилен в защита и позволи на Мамадзаде да стреля от около 25-26 метра. След страхотно изпълнение полузащитникът покачи до 0:2 за Борец.

Все пак родният тим успя да върна едно попадение. В 10-ата минута Георги Русев проби добре отдясно и пусна успоредно центриране по земя, което бе засечено от Марио Топузов. Седмицата на “червените” не изпита затруднения и отбеляза за 1:2.

В 18-ата минута ЦСКА 1948 успя да върне равенството. Георги Русев направи няколко финта отляво и отправи топовен изстрел от далечно разстояние, който остави вратаря Алцевски безпомощен - 2:2.

Радостта на “червените” обаче не трая много, след като само 120 секунди поредна груба грешка в защитата доведе до ново попадение в тяхната врата. Ефтимов центрира опасно отляво, а топката удари Венцислав Василев, който обаче не успя да изчисти. Така Горе Горгиев се оказа най-съобразителен и от нялко сантиметра вкара топката във вратата на българите за 2:3.

Лошите новини за строличният тим продължиха и през следващите минути. В 25-ата разправа на терена, породена от грубо нарушение на Венцислав Василев, доведе до това съдията да изгони с директен червен картон българския защитник, който бе и в основата на последвалия скандал. На негово място влезе Димитър Пиргов и така двата тима останаха с по 11 души на терена.

В 34-ата минута най-активният за ЦСКА 1948 на терена Георги Русев пропусна да направи резултата 3:3. Марио Топузов центрира отляво към далечната греда, а там десятката на българският тим опита атрактивно да отиграе със странична ножица. За негово съжаление обаче топката се отклони в страничния стълб и излезе в аут. Секунди по-късно отново Русев пусна с пета извеждащо подаване към Галин Иванов, който намери Топузов, но вратарят успя да улови.

Натискът на столичният тим даде резултат в 42-ата минута. Тогава след нова добра акция отляво Георги Русев отправи хубав диагонален удар, с който успя да върне равенството в мача - 3:3.

Само няколко секунди по-късно отново десятката в тима на Ники Киров нахлу опасно в наказателното поле и бе спънат от защитник в бяло. Така ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа, а именно Русев се нагърби с изпълнението от бялата точка. След точно изпълнен наказателен удар резултатът бе покачен до зрелищното 4:3, а крилото на столичния тим реализира своя хеттрик.

Второто полувреме започна с натиск на българите. В 46-ата минута Ангел Бастунов засече центриране с глава, но неточно. Малко по-късно Русев изведе с пета Лазар Марин, който излезе на чиста позиция сам срещу вратаря на Борец. Ударът му обаче бе спасен от стража.

В следващите минути темпото поспадна, а ситуациите не бяха толкова опасни. В 68-ата минута Климентов отправи опасно центриране, което наложи на вратаря на северномакедонците да избива кълбото. 4 минути по-късно влезлият като резерва Реян Даскалов стреля от дистанция, но отново ударът бе уловен от вратаря. Малко по-късно Чочев също шутира опасно с левия крак.

До края на мача ЦСКА 1948 продължи да контролира играта, но нов гол така и не падна. “Червените” бяха и доста по-стабилни в защита през втората част, като допуснаха само 2 удара по посока на своята врата.

Следващата контрола на столичният тим е след 3 дни (27.01) срещу полския Стал (Миелец).

ЦСКА 1948 4:3 БОРЕЦ
0:1 Гьоргьевик (6)
0:2 Мамадзаде (8)
1:2 Топузов (10)
2:2 Русев (18)
2:3 Горгиев (20)
3:3 Русев (42)
4:3 Русев (44) - д.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Лазар Марин, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 42. Борислав Вакадинов, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 14. Васил Шопов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов

Резерви: 12. Иван Караджов, 40. Александър Маджаров, 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 3. Димитър Пиргов, 25. Георги Ангелов, 8. Ивайло Климентов, 45. Дуде Ндонгала, 20. Ангел Бастунов, 49. Кристиан Грозданов, 77. Крум Стоянов, 11. Денислав Александров

Борец: 1. Марко Алцевски, 2. Георгье Янкулов, 3. Кристиян Ефтимов, 4. Оливър Стоименовски, 6. Назим Мамадзаде, 5. Нехар Садики, 10. Кристиян Колоски, Бесарт Реджепи, 11. Лука Тайковски, 7. Горе Горгиев, 9. Крста Гьоргьевик