Рома "нокаутира" Емполи с 4 гола за 13 минути, "вълците" с трета победа за една седмица

Рома надигра с 4:2 като гост Емполи в среща от 23-ия кръг на италианската Серия "А". Футболистите на Жозе Моуриньо на практика си свършиха работата през първото полувреме, в което "нокауитираха" съперника си с 4 гола за 13 минути.

Начало на головата фиеста сложи Тами Ейбрахам в 24-ата минута. Португалският халф Серджо Оливейра се опита да нанесе удар, но се получи по-скоро подаване към заелия позиция в наказателното поле на Емполи Ейбрахам. Английската "деветка" на "вълците" успя с удар в долния ляв ъгъл на стража Гулиелмо Викарио да изпрати топката в мрежата.

В 33-ата минута Оливейра изпълни ъглов удар, отбраната на домакините не реагира добре и Тами Ейбрахам успя да стреля от съвсем близко разстояние. Викарио изби от голлинията, но защитникът Джанлука Манчини направи добавка за 0:2. Впоследствие се оказа, че стражът на тосканци е избил топката, след като тя вече е била преминала голлинията с пълния си обем и попадението бе записано срещу името на Ейбрахам.

Две минути по-късно резултатът стана 0:3. Столичани проведоха светкавична контраатака, при която Рик Карсдорп центрира отдясно към Николо Дзаниоло. Младият офанзивен футболист сякаш не успя да играе добре с топката, но пък се получи асистенция към Серджо Оливейра, който находчиво успя да насочи кълбото в мрежата от близка дистанция.

Докато домакините се освестят, футболистите на Моуриньо реализираха четвърто попадение. Негов автор този път бе Дзаниоло. Той получи пас от пробилия отляво Хенрих Мхитарян и без никакво колебание веднага стреля по земя, като го направи по достатъчно добър начин и топката се оплете за четвърти път в мрежата зад Викарио.

През второто полувреме гостите се поотпуснаха, а Емполи стигна до два гола и направи поражението си по-почетно. В 55-ата минута Андреа Пинамонти бе точен за 1:4 с удар от близко разстояние. В 72-ата минута Надим Байрами стана автор на последното попадение в срещата. Той получи свободно пространство пред наказателното поле на Рома и стреля. Получи се лек рикошет в тялото на играч в червен екип, но това бе достатъчно, за да подлъже Руи Патрисио и резултатът стана 2:4.

Това все пак не попречи на Рома да запише втора поредна победа в шампионата и общо трета в рамките на една седмица. В миналия кръг Рома надви с 1:0 у дома Каляри, а преди три дни елиминира от турнира за Купата на Италия втородивизионния Лече с 3:1 на "Олимпико". "Джалоросите" вече са шести в класирането с 38 точки, докато Емполи е 12-и с 29.