Тотална доминация осигури победата на Байерн в Берлин

Байерн (Мюнхен) нямаше никакви проблеми при гостуването си на Херта. Баварците доминираха през цялата среща и спечелиха с 4:1. Единствената изненада в мача бе, че Роберт Левандовски не се разписа. Корентен Толисо откри резултата в 25-ата минута, а Томас Мюлер удвои в края на първото полувреме. Льорой Сане и Серж Гнабри се разписаха през втората част преди домакините да стигнат до почетно попадение на Юрген Екеленкамп в 80-ата минута.

След втората поредна победа, в която отбелязва четири гола, Байерн е лидер в класирането с аванс от шест точки пред Борусия (Дортмунд). Отборът на Херта, който записа пета поредна загуба от баварците, е на три точки над зоната на изпадащите и му предстои сериозна битка за оцеляване.

Баварците стартираха на много високо темпо и създадоха няколко положения още в първите минути. Толисо засече отлично подаване на Мюлер и прати топката в мрежата, но гол не бе признат поради засада. Коман на два пъти стреля към вратата, но Шволов успя да се справи. В 25-ата минута Коман центрира отлично и Толисо с глава откри резултата.

Вратарят на Херта направи добро спасяване след удар на Левандовски, а домакините някак оцеляваха да не получат нов гол. Това обаче се случи в самия край на първото полувреме. Тогава Кимих центрира от фал, а Мюлер насочи топката към мрежата. Това бе гол номер 100 за Байерн, след като Нагелсман застана начело на тима.

След като през първото полувреме Херта почти не игра с топката, домакините стигнаха до реална ситуация в 52-ата минута. Ниско центриране на Мителщат намери непокрития Сердар, но той прати топката покрай вратата и пропиля великолепна възможност да върне тима в мача. Байерн продължи да доминира и след почивката, въпреки че имаше и период, в който не създаваше положения. Кимих блокира нов опит на Сердар при един от редките шансове за берлинчани.

Льорой Сане направи резултата 0:3 в 75-ата минута след неразбирателство между вратаря Шволов и Гехтер. Стражът прати топката към младока, но Сане набра скорост, първи стигна до топката и я прати в опразнената мрежа. Гехтер имаше далеч по-добра изява секунди по-късно, когато изби топката от голлинията, след като Гнабри прехвърли вратаря. Германският национал стигна до своя гол малко по-късно, след като подаване на Кимих разсече защитата на домакините.

Херта успя бързо да върне едно попадение чрез резерваата Екеленкамп, но интригата в двубоя отдавна бе приключила. Минута преди края Сане отново прати топката в мрежата с много хубав удар от границата на наказателното поле. Разглеждане с ВАР обаче отсъди, че той е играл с ръка и попадението не бе признато.