Челси направи три от три срещу Тотнъм за 2022-ра и сложи край на серията на Конте

Челси победи за трети пореден път Тотнъм в рамките на този месец, след като надделя с 2:0 над "шпорите" на "Стамфорд Бридж" в двубой от 23-тия кръг на Премиър лийг. Успехът на "сините", които преди това спечелиха и двете срещи с Тотнъм от полуфиналите на Купата на лигата, бе напълно заслужен. Изключителен гол на Хаким Зиеш (47') и попадение на Тиаго Силва (55') подпечатаха победата на тима на Томас Тухел. За Тотнъм това е първа загуба в първенството, откакто начело на отбора застана бившият мениджър на Челси Антонио Конте.

Тухел направи две промени в сравнение с мача с Брайтън. Маланг Сар и Матео Ковачич започнаха, докато Алонсо и Канте седнаха на пейката.

Стивън Бергвайн стартира за Тотнъм в Премиър лийг за първи път от 29 август, след като имаше основен принос за обрата срещу Лестър през седмицата. Антонио Конте направи общо четири корекции. Ерик Дайър, Мат Дохърти и Райън Сесеньон също стартираха.

Челси имаше доста сериозно предимство през първото полувреме. Домакините владееха топката в 75% от времето и атакуваха доста повече, но не стигнаха до кой знае колко чисти положения. В самото начало Лукаку получи от Маунт в наказателното поле, но стреля доста неточно. Малко след това Хъдсън-Одой се извиси и засече с глава, но ударът му премина встрани от далечната греда. В 12-ата Зиеш стреля от границата на наказателното поле, но Лорис боксира. Лукаку се размина нелепо с топката в 32-арата минута, когато получи късо подаване от Маунт към близката греда. Белгиецът бе на няколко метра от вратата и оттук почти сигурно щеше да падне гол, но той просто пропусна топката.

В 40-ата минута, при една от редките си контри, Тотнъм стигна до гол. Хари Кейн получи от Сесеньон, обърна се и прати топката във вратата на Кепа. Попадението обаче бе отменено, тъй като преди да поеме топката, Кейн избута в гръб Тиаго Силва, който се озова на земята.

Челси започна силно и второто полувреме и само две минути след подновяването на играта "сините" вече водеха в резултата. Хъдсън-Одой направи продължителен рейд по левия фланг, след което пусна на границата на наказателното поле към Хаким Зиеш, който с изключителен фалцов удар прати топката точно до сглобката на гредите в далечния ъгъл. Така мароканецът се разписа във втори пореден мач. Само две минути след това той можеше да отбележи още едно попадение, след като нанесе нов силен изстрел от границата на наказателното поле. Този път обаче Лорис се намеси блестящо и изби.

В 55-ата минута Тиаго Силва удвои, след като засече с глава центриране от фал на Мейсън Маунт.

В 69-ата минута Лорис отново спаси Тотнъм, след като изби силен удар в близкия ъгъл на Лукаку. В 86-ата минута и Кепа се намеси добре, след като спаси силен изстрел с глава на Хари Кейн, който засече центриране от корнер. До края резултатът не се промени и Челси се доближи на 10 точки зад Манчестър Сити. Тотнъм остава на седма позиция, на две точки от Манчестър Юнайтед, който е четвърти. "Шпорите" обаче са с два мача по-малко.