Нюкасъл направи крачка към спасението

Нюкасъл постигна изключително важна победа с 1:0 при гостуването си на Лийдс. Единственото попадение в мача реализира Джонджо Шелви в 75-ата минута след удар от фал. Този успех изкачи тима на Еди Хау на 18-о място, като той изостава на точка от Норич, който е точно над зоната на изпадащите.

За Нюкасъл това е едва втора победа от началото на сезона. Тя обаче дава надежди, че тимът може да се спаси от отпадане, особено след подсилването с нови играчи през януарския трансферен прозорец. Двете нови попълнения Кийрън Трипиър и Крид Ууд отново бяха титуляри, но Лийдс имаше предимство през първата част.

И двата отбора имаха своите положения, но не показаха качества в завършващата фаза. Мартин Дубравка направи важно спасяване след удар на Дан Джеймс от прекрасна позиция. Удар на Джак Харисън пък бе блокиран от Фабиан Шер. Мелие се справи с удар от воле на Шелви. В 75-ата минута пробив на Хавиер Манкийо, който влезе като резерва, завърши с нарушение на границата на наказателното поле. Шелви застана зад топката и и прати топката в мрежата.