Борусия (М) пак се сгромоляса у дома, този път срещу Унион

Борусия (Мьонхенгладбах) претърпя четвърта поредна домакинска загуба в Първа Бундеслига. Този път “жребците” отстъпиха с 1:2 пред Унион (Берлин) в мач от 20-ия кръг. В 18-ата минута гостите от столицата поведоха с 1:0 в резултата с гол от дузпа на Макс Крузе. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Денис Закария в наказателното поле на Гладбах. В 40-ата минута домакините успяха да изравнят резултата. Те организираха хубава атака, която завърши с блестящ изстрел на Куадио Коне от дъгата на наказателното поле.

През второто полувреме обаче Борусия не само не съумя да се пребори за победата, но допусна и нов гол във вратата си, който се оказа фатален. В 84-ата минута Макс Крузе хитро се измъкна от защитата на Гладбах и се възползва по най-добрия начин от паса на Нико Гиселман. Крузе намери пространство в наказателното поле на Борусия и с прецизен диагонален удар по земя изстреля топката във вратата.

Унион вече е четвърти в класирането след тази победа, като има 34 точки в актива си. Борусия (Мьонхенгладбах) е на 12-о място в класирането с 22 точки. Водач е Байерн (Мюнхен) с 46 точки, пред Борусия (Дортмунд) с 43 и Байер (Леверкузен) с 35 точки.