Дортмунд надви Хофенхайм в голово шоу, Холанд напусна терена контузен

Отборът на Борусия (Дортмунд) постигна победа с 3:2 като гост на Хофенхайм в зрелищен двубой от 20-ия кръг на Бундеслигата.

На Ерлинг Холанд му бяха нужни само шест минути, за да открие резултата, след като се разписа в опразнената врата, възползвайки се от пас на Донийл Мален. Малко след това на домакините им се наложи да заменят Кристоф Баумгартнер заради контузия. В 28-ата минута Крис Ричардс можеше да изравни, но напречната греда спря изстрела му с глава. Все пак в добавеното време на първата част Хофенхайм възстанови равенството. Тогава Андрей Крамарич засече с воле центриране на Илас Бебу и така вкара своя гол номер 100 с фланелката на тима.

В 58-ата минута обаче капитанът Марко Ройс върна преднината на “жълто-черните” с точния си шут. В 63-ата минута Холанд притесни феновете на тима, след като беше заменен заради травма. Само три минути по-късно Мален пусна остър пас в наказателното поле, който предизвика автогол на Давид Раум. В 77-ата минута Жоржиньо Рутер преодоля Грегор Кобел, като със своето попадение той даде надежди на домакините, че могат да избегнат поражението. Това можеше да стане в 89-ата минута, но тогава резервата Себастиан Руди не успя да се разпише от чудесна позиция и така Борусия си тръгна с крайния успех.

Дортмунд остава на второто място в класирането с актив от 43 точки или само с три по-малко от лидера Байерн (Мюнхен), чийто мач от кръга е утре. Хофенхайм пък отстъпи с една позиция и вече е шести в подреждането с 31 спечелени пункта.