Лудогорец заличи голям пасив в мач с шест гола и три греди, Десподов с две асистенции

Лудогорец и Волфсбергер завършиха наравно 3:3 в контрола, играна на турска земя.

Резултата откри Тай Барибо в 17-ата минута, а Дарио Визингер удвои след половин час игра. Елвис Ману върна едно попадение в 45-ата минута, но Диенг вкара отново за австрийците в 72-ата минута. С точни изстрели на Ихинио Марин (80) и Мавис Чибота (83) Лудогорец изравни. С две асистенции се отчете Кирил Десподов.

Сред 11-те на разградчани започнаха две от трите нови попълнения - Спас Делев и Жан Карначник.

Футболист номер 1 на България за 2021 година Кирил Десподов отново влезе след почивката, както се случи и в първата контрола срещу Висла.

Българският шампион можеше да поведе още във втората минута, когато след разбъркване в наказателното поле бранител на австрийците уцели лявата греда на собствената си врата при опит да изчисти.

В 17-ата минута Волфсбергер откри резултата. Австрийците се възползваха от грешка на Текпетей, организираха контраатака, която завърши с подаване по земя към Барибо и за нападателя не бе проблем да вкара от два метра в прлазната врата.

Само 120 секунди по-късно Визингер стреля опасно от фаул покрай дясната греда.

В 23-ата минута играчите на Волфсбергер комбинираха добре пред наказателното поле на Лудогорец, а атаката завърши с шут в аут. Лудогорец отговори четири минути по-късно с рейд през центъра на Текпетей, който шутира мощно от 20 метра, но стражът на австрийците изби.

В 30-ата минута Волфсбергер вкара втори гол. Това стори Визингер, който се възползва от грешка на лудогорската отбрана при центриране от фаул и вкара с удар отблизо.

В 33-ата мминута Сотириу се озова сам срещу вратаря и шутира, Кутин изби. Последва добавка на Ману в празната врата, но реферите отсъдиха засада и отмениха гола.

По-добрата игра на Лудогорец в края на полувремето даде резултат в 45-ата минута. Тогава Сотириу намери Ману, който преодоля на скорост бранител на австрийците, а след това и техния страж, след което вкара в празната врата.

След почивката новият треньор на Лудогорец Шимунджа пусна нова 11-ка. В 47-ата българският тим като по чудо не изравни, когато след намеса на стража на австрийците топката за втори път се отби в гредата - този път в напречната.

Десет минути по-късно резервата Диенг се възползва от грешка на Будинов, озова се сам срещу Кахлина, след което шутира в лявата греда.

В 72-ата минута Лудогорец допусна трети гол след груба грешка на младия страж на орлите Дамян Христов. Той извика на бранителите пред него да му оставят топката, но не прецени добре ситуацията, Диенг го изпревари в вкара за 3:1.

Девет минути преди края на редовното време Лудогорец отново намали. Ихинио Мариин с глава прати топката под напречната греда на вратата след хубаво центриране на Кирил Десподов.

Само няколко минути по-късно Десподов отново центрира на далечната греда, където намери Мавис Чибота. Той се освободи с финт и със силен шут оформи крайното 3:3!

До края на редовното време не се стигна до нов гол, а също така нямаше сериозни опасности пред двете врати и двата тима завършиха наравно.

ЛУДОГОРЕЦ - ВОЛФСБЕРГЕР 3:3

0:1 Барибо (17)
0:2 Визингер (30)