Ливърпул премина триумфално през "Емиратс" по пътя към "Уембли"

Ливърпул ще играе срещу Челси на финала за Купата на лигата ("Карабао Къп"), след като надигра и победи с 2:0 Арсенал на "Емиратс" в реванша от полуфиналите. Диого Жота (19', 77') отбеляза два гола, с които материализира превъзходството на мърсисайдци в този двубой.  Трент Александър-Арнолд пък се отличи с две асистенции. Така, след като първият двубой на "Анфийлд" завърши при нулево равенство, Ливърпул заслужи мястото си на финала, който трябва да се състои на 27 февруари.

Арсенал бe без Гранит Джака, който получи червен картон в първия двубой с Ливърпул. Мохамед Елнени, Никола Пепе и Пиер-Емерик Обамеянг също бяха извън сметките. Такехиро Томиясу и Емил Смит Роу се завърнаха в състава на Микел Артета. Мартин Йодегор замени Джака. Томас Партей се завърна неочаквано рано от турнира за Купата на Африка и остана на пейката за началото. Той се появи в игра четвърт час преди края, но набързо си изпроси два жълти картона и бе изгонен в 90-ата минута.

Ливърпул беше без Мохамед Салах, Садио Мане и Наби Кейта, които са ангажирани с националните си отбори в турнира за Купата на Африка. Алекс Окслейд-Чембърлейн получи контузия в глезена в първия мач с Арсенал и също пропусна реванша. С травми са и Тиаго Алкантара и Дивок Ориги. Харви Елиът поднови тренировки, но все още не е готов. Юрген Клоп направи две промени в сравнение с мача с Брентфорд. Куiвин Келъхър започна на вратата за сметка на Алисон, който остана на пейката. 17-годишният Кайд Гордън замени Окслейд-Чембърлейн.

Арсенал започна много ентусиазирано. В петата минута Лаказет изпълни много добре пряк свободен удар пред границата на наказателното поле. Келъхър се придвижи добре и докосна топката, след което тя рикошира в напречната греда.

Ливърпул обаче бързо се окопити и изнесе играта. В 13-ата минута гостите изпълниха първия си корнер в мача, след който Фабиньо засече с глава центрирането на Робъртсън, след което Матип отблизо прати топката във вратата на Рамсдейл. Бранителят на Ливърпул обаче бе в положение на засада и това попадение правилно бе отменено.

В 19-ата минута мърсисайдци все пак откриха резултата след страхотна проява на Диого Жота, Португалецът проби много добре отляво, премина с лекота покрай Томиасу, влезе към центъра, след което стреля по земя от границата на наказателното поле, плъзгайки топката межди трима бранители на Арсенал, които се опитаха да блокират, и Рамсдейл, който не успя да се намеси.

Ливърпул контролираше събитията до почивката, като гостите владееха доста повече топката от своя съперник. Мърсисайдци печелиха изцяло и битката в средата на терена.

В 51-вата минута Жота проби отляво, след което много добре центрира по земя към Гордън, който обаче от десетина метра стреля високо над вратата.

В 59-ата минута късметът помогна на Арсенал, след като Конате, който на почивката замени Матип, засече с глава центриране от корнер на Александър-Арнолд. Топката срещна гредата, след което Рамсдейл спаси добавката на Хендерсън, който така или иначе бе положение на засада.

Десетина минути след това Минамино пропусна поредната възможност за Ливърпул.

В 72-рата минута Мартинели, който единствен тази вечер опитваше да създава проблеми на защитата на Ливърпул, преодоля Александър-Арнолд, след което стреля силно в близкия ъгъл, но Келхър изби.

Пет минути след това изстрел на Робъртсън профуча встрани от далечната греда. В 77-ата минута обаче логичното се случи. Диого Жота получи извеждащо подаване от Александър-Арнолд, овладя много добре, след което чукна елегантно топката над Рамсдейл. Страничният рефер маркира засада, но такава нямаше и след намесата на ВАР попадението правилно бе зачетено - 0:2.

В 90-ата минута Томас Партей, който се появи в игра 16 минути преди това, бе изгонен заради втори жълт картон. Така Арсенал завърши и този двубой с човек по-малко. Ливърпул пък се класира за  рекорден 13-и път на финал в турнира за Купата на лигата.