100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Екваториална Гвинея стигна до осминафиналите

Екваториална Гвинея продължи с отличното си представяне в Купата на африканските нации. Отборът се класира за осминафиналите след победа с 1:0 над Сиера Леоне. За тях това е трето участие на турнири и за трети път преодоляват груповата фаза. Те завършиха на второ място в група Е. Сиера Леоне остана трети и отпадна от турнира.

Единственото попадение в мача реализира халфа Пабло Ганет в 34-ата минута. Сиера Леоне имаше нужда от точка, за да продължи напред като един от най-добрите трети, но не стигна до гол, въпреки че имаше идеална възможност пет минути преди края. Тогава Кей Камара пропусна дузпа. Малко преди края те останаха и с човек по-малко, след като Кваме Куе получи втори жълт картон.