Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Джоел Ембийд и Никола Йокич влязоха в задочна битка с общо 99 точки

Центровете Джоел Ембийд и Никола Йокич, които през миналия сезон окупираха първите две места в класацията на НБА за "Най-полезен играч", изглежда и през този сезон ще спорят за най-престижното индивидуално отличие.

Двамата влязоха в задочна битка, като Ембийд реализира 50 точки и взе 12 борби за 27 минути игра при победата на Филаделфия 76ърс със 123:110 над Орландо Меджик, а Йокич приключи с 49 точки, 14 борби и 10 асистенции при успеха на Денвър Нъгетс със 130:128 над Лос Анджелис Клипърс след продължение.

Във Филаделфия тази нощ Ембийд изравни най-доброто си постижение от точки в кариерата и стана първият играч, който вкарва поне 50 точки и взима поне 10 борби за по-малко от 27 минути. Той имаше 47 точки още след третата четвърт, а в последната игра само 58 секунди, преди да седне на пейката за заслужена почивка.

Тобайъс Харис добави още 21 точки за успеха на Сиксърс, а с 14 завърши Тайрийс Макси.

За Орландо много силен мач изигра Мо Бамба, който вкара 32 точки, но само четири от тях дойдоха след почивката. С 18 точки приключи Чума Океке.

В Денвър Йокич трябваше да извади всички трикове, които държи в ръкава си, за да помогне на Нъгетс да измъкнат успеха срещу Клипърс. Сърбинът остана на терена 42 минути, а негов пас по цялата ширина на терена позволи на Аарън Гордън да вкара тройката, с която домакините спечелиха мача. Гордън завърши мача като втори по резултатност за "златните буци" с 28 точки.

За Клипърс хърватинът Ивица Зубац вкара рекордните в кариерата си 32 точки, а Реджи Джаксън приключи с 28 точки.