Тотнъм осъществи спиращ дъха обрат в добавеното време срещу Лестър

Тотнъм взе спираща дъха победа в гостуването си на Лестър с 3:2 в отложен мач от 17-ия кръг на Премиър лийг. Футболистите на Брендън Роджърс на два пъти взимаха преднина, но в крайна сметка позволиха на своя противник да осъществи пълен обрат в допълнителното време. Попаденията за победителите бяха дело на Хари Кейн в 38-ата минута и Стивън Бергвайн, който записа името си на таблото с два гола в добавеното време.

Първото добро положение за гол в двубоя бе на сметката на “шпорите” в 9-ата минута, когато отлична индивидуална работа на Хари Кейн му позволи на се освободи на отлична позиция в наказателното поле, но изстрелът му бе изчистен на сантриметри пред голлинията от Люк Томас.

В 22-ата минута Лукас Моура стреля опасно извън наказателното поле,но Шмайхел се намеси добре. Веднага след късото изпълнение на корнер топката бе пратена опасно към Давидсон Санчес, но ударът му преимина покрай гредата.

Само минута по-късно Лестър използва своя момент и след добра контраатака топката след рикошет в крака на играч на “лисиците” отиде в Патсон Дака, който отблизо преодоля Уго Лорис за 1:0.

Тотнъм бе близо до изравняване в 36-ата минута, когато Лукас Моура се озова с топка в крака след неумела намеса на Каспър Шмайхел при опит да пресече един пас, изстрелът на бразилеца отново бе изчистена от голлинията от бранител на “лисиците”.

Това обаче се случи в 38-ата минута, когато пресечена топка в средата на терена бе пратена към Хари Кейн и той с отлични действия в наказателното поле първо залъга бранител, след което прати топката зад стража на домакините за 1:1. В 41-ата минута отново капитанът на Англия се озова очи в очи с Шмайхел, но този път стреля силно над вратата.

Играчите на Антонио Конте започнаха много по-активно втората част и създадоха няколко опасности пред Шмайхел, който обаче бе стабилен в изявите си. Въпреки това втората част бе далеч от интензитета, който Лестър и Тотнъм предложиха през първата част.

Отлично положение се откри пред Джеймс Мадисън в 58-ата минута, когато топката бе изнесена много бързо и пратена към Мадисън, но ударът му бе спасен от Лорис. В следващите минути грешките в средата на терена зачестиха, но така и нито един от двата тима не успя да се възползва от тях, а двамата вратари се справяха с опасностите пред себе си.

Лестър отново взе аванс в 76-ата минута, когато именно Мадисън напредна добре с топка в крака, размени отлично двойно подаване с Харви Барнс, след което се озова в отлична позиция в наказателното поле и с хубав изстрел преодоля Лорис за 2:1.

В минутите до края Тотнъм натисна и създаде няколко по-опасни положения, но защитата на “лисиците” се справи с напрежението и удържа натиска. И в момента, в който играчите на Брендън Роджърс вече се виждаха победители, футболистите на лондончани не се отказаха. Стивън Бергвайн, който се появи като резерва, се възползва от едно лошо изчистване на Союнджу и успя да прати топката в мрежата за 2:2. Това обаче не бе всичко в този двубой. “Шпорите” взеха топката веднага след изпълнението на център, защитата на Лестър не се ориентира и една дълга топка бе догонена отново от Бергвайн, който с прецизен удар отбеляза третото попадение и осъществи пълен обрат за своя тим само в рамките на 2 минути.

С тази победа Тотнъм заема 5-ото място в класирането с 36 точки от 19 мача, а Лестър е 10-и с 25 точки от същия брой двубои.