Египет си осигури място в плейофите на турнира за Купата на африканските нации

Отборът на Египет си осигури място в плейофите на турнира за Купата на африканските нации, след като надви с икономичното 1:0 Судан.

Така египтяните събраха 6 точки и завършиха на второ място в своята група D, докато Судан с 3 остана на третата позиция. Египет стигна до успеха след попадение на защитника Мохамед Абдел Монем в 35-ата минута и успя да удържи крехкия си аванс до края на мача.

В другата среща от групата фаворитът Нигерия не допусна изненада срещу Гвинея-Бисау и спечели с 2:0. По този начин нигерийците събраха пълен актив от точки и спечелиха своя поток.

Успехът не дойде никак лесно за Нигерия, като съперникът удържа 0:0 след първите 45 минути. След почивката обаче нигерийците взеха своето и с попадения на Умар (56) и Трост-Еконг (75) стигнаха до успеха.