Етър надви лесно дубъла си

Етър победи с 4:1 дублиращия отбор на „виолетовите“ в първата контрола и за двата отбора от подготовката. Първият тим бе без доста отсъстващи футболисти по здравословни причини, а тимът бе воден от помощник-треньорите, тъй като Веселин Великов бе на погребение на баща си, който почина ден по-рано.

Етър започна по-активно и още в 3-ата минута Христо Димитров прехвърли вратаря, но топката мина до гредата. Малко след това Кирил Киров стреля над рамката. В 8-ата минута Кольо Станев изпревари излезлият вратар Пресиян Петков и откри – 1:0.

Само след три минути резултатът бе удвоен. Отново Кольо Станев направи атака, която Кирил Киров с едно докосване завърши за 2:0. Юношите от втория отбор обаче също играха офанзивно и създадоха немалко положения.

Мартин Ангелов в 20-ата минута след рейд стреля във вратаря, а в следващата атака бе и най-чистото положение – след разбъркване удар на Денислав Георгиев бе избит от Мариян Иванов от голлинията. Възможност пропусна и Александър Гугучков. В 41-ата минута след центриране на Цветомир Тодоров отдясно и удар на Киров отбитата топка попадна у Юлиян Райков, който с добавка вкара за 3:0. В началото на втората част Етър стигна и до дузпа за събаряне на Атанас Кръстев, но Цветомир Тодоров би слабо и вратарят Никос Рашков спаси. Удар на Кольо Станев бе отново спасен от Рашков. Стражът пак се прояви, като хвана и удар на Киров след центриряне отляво на Калоян Ненчев. Кольо Станев подаде и за четвъртия гол в 70-ата минута, като напредна отдясно и изведе с прецизен пас Калоян Ненчев – 4:0.

Дублиращият отбор стигна до почетно попадение в 82-ата минута – Кристиян Димитров направи рейд в защитата и прати топката в мрежата на Христо Иванов за крайното 4:1.