Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Лудогорец пропусна да победи полски гранд в дебюта на Анте Шимунджа

Лудогорец пропусна да победи Висла (Краков) в първата проверка на "орлите" в Турция. Отборът на Анте Шимунджа завърши 1:1 срещу Висла (Краков) в дебюта на словенския специалист. Първото попадение реализира Пиерос Сотириу още в 4-ата минута. Точен за полския гранд бе Давид Зот в 79-ата минута, който спаси отбора си от загубата.

Новият треньор на "зелените" Анте Шимунджа заложи на Серджио Падт на вратата. Пред него действаха Игор Пластун, Шакил Пинас, Жордан Икоко и таланливият бранител Тихомир Димитров. В центъра на терена бяха Мануел Шоу и Каули. В атака пък треньорът на тима пусна в игра Мавис Чибота, Пиерос Сотириу и новите попълнения Спас Делев и Рик Джонатан.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на поляците. Още в третата минута Жордан Икоко отправи опасен удар. Секунди по-късно голмайсторът на Лудогорец Пиерос Сотириу откри резултата. Нападателят се възползва от грешка в защитата на Висла и с майсторски изстрел порази вратата на Павел Киезжек.

В 24-ата минута Мавис Чибота отправи удар от далечна дистанция, но топката не намери целта.

В 39-ата минута Матей Ханушек можеше да затрудни Серджио Падт, но шутът на фланговия футболист премина встрани от вратата.

Секунди преди края на първата част футболистите на Лудогорец направиха изключителна атака, която бе завършена от Мавис Чибота, но топката бе избита от голлинията. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Треньорът на "орлите" Анте Шимунджа направи много промени на почивката в състава. В 50-ата минута Кирил Десподов получи пас от новия бранител Жан Карничек, след което крилото намери Доминик Янков, който стреля, но топката премина високо над вратата.

В 64-ата минута Бърнард Текпетей открадна топката от Серафин Сота и шутира силно с десния крак, но стражът на Висла се справи със ситуацията.

В 79-ата минута пресата на поляците даде резултат. Футболистите на Висла комбинираха добре пред наказателното поле на "орлите", за да може Давид Зот да изравни с техничен удар от границата на наказателното поле.

До края на срещата липсваха големите опасности пред двете врати и логично не се стигна до нови попадения на стадиона в Белек.

ЛУДОГОРЕЦ - ВИСЛА (КРАКОВ) 1:1

1:0 Сотириу (4)