Кливланд влетя в топ 4 на Изток след успех над Бруклин

Отборът на Кливланд Кавалиърс продължава да е приятната изненада на сезон 2021/22 в НБА. Възпитаниците на Джей Би Бикърстаф постигнаха петата си поредна победа и се изкачиха на четвъртата позиция в Източната конференция, след като надиграха Бруклин Нетс със 114:107 (30:31, 35:28, 22:29, 27:18) след отлична последна четвърт.

Двата отбора стартираха решаващата част при резултат 87:88 в полза на “мрежите”, но домакините от Кливланд не позволиха на Кайри Ървинг и Джеймс Хардън да се развихрят в последната четвърт, позволявайки едва 19 точки в коша си. За “кавалерите” пък отново блестеше гардът Дариъс Гарланд, който записа 8 точки и 4 асистенции само в последната четвърт, за да изведе своя отбор към победата.

Гарланд регистрира четвъртия си “дабъл-дабъл” в последните си пет мача, след като завърши с 22 точки и 12 асистенции. Айзък Окоро добави още 15 точки за Кавс, Лаури Марканен, Джарет Алън и Кевин Лав се разписаха с по 14 точки, а Евън Мобли остана с 12 точки и 6 борби.

Кайри Ървинг бе най-полезен за Бруклин с 27 точки, 7 борби и 9 асистенции, като за 38 минути с него на паркета “мрежите” надвкараха съперника си с 14 точки. В 10-те минути без него обаче Нетс не намираха начин да се противопоставят на новия член на топ 4 в класирането на Изток. Джеймс Хардън остана с 22 точки и 10 асистенции, ЛаМаркъс Олдридж добави 13 точки, Пати Милс и Кеслър Едуардс реализираха по 11, а Дей’Рон Шарп вкара 10.

Така вече и Кливланд, и Бруклин разполагат с по 27 победи през настоящия сезон. Нетс са трети в подреждането с 27-17, докато Кавс са четвърти с 27-18 и два мача повече от “мрежите”.

Снимки: Gettyimages