Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

ЛА Лейкърс лимитира стрелбата на Юта и прекъсна лошата си серия, Уестбрук с мощна забивка през Гобер

Лос Анджелис Лейкърс постави край на негативната си серия от три поредни загуби, след като тази нощ победи Юта Джаз със 101:95 (24:25, 28:21, 20:32, 29:17) в последния мач от специалната програма на НБА по повод Деня на Мартин Лутър Кинг. “Езерняците” наваксаха 9-точково изоставане в началото на последната четвърт, за да постигнат 22-рата си победа в редовния сезон.

Ключова за крайния изход се оказа серия от 13 безответни точки в полза на Лейкърс, която позволи на тима на Франк Вогъл да обърне резултата от 74:83 до 87:83 в средата на финалната част. С много важни изяви в този период се отличи състезаващия се с 10-дневен договор Стенли Джонсън, който вкара 10 точки в последната четвърт, за да помогне на тима си да пребори един от водещите отбори в Западната конференция.

Джонсън приключи с 15 точки, 5 борби и 3 асистенции при 7/9 стрелба от игра за 25 минути от пейката. Топреализатор за Лейкърс отново бе ЛеБрон Джеймс с 25 точки, 7 борби и 7 асистенции, Малик Монк добави 14 точки, а Тейлън Хортън-Тъкър наниза още 11. Ръсел Уестбрук приключи срещата с 15 точки и 8 борби, като сътвори една от забивките на сезона, след като помля Руди Гобер.

Джаз успяха да отбележат само 12 от 46-те си тройки в двубоя, като трите им основни оръжия в нападение - Донован Мичъл, Джордан Кларксън и Боян Богданович, завършиха двубоя с общо 0/18 стрелба от далечна дистанция. Иначе Майк Конли бе най-резултатен с 20 точки, Руди Гобер остана с 19 и 16 борби, а Донован Мичъл и Ройс О’Нийл записаха по 13 точки всеки.

Във временното класиране на Запад ЛА Лейкърс е на 7-о място с актив от 22 победи и 22 загуби. Юта изостана от първите места и вече е четвърти с 29 успеха и 15 поражения.

Снимки: Gettyimages