Буркина Фасо не победи Етиопия, но се класира за следващата фаза

Буркина Фасо се класира за 1/8-финалите на Купата на африканските нации, след като финишира на второ място в група „А“, въпреки че не успя да победи Етиопия, завършвайки 1:1 с аутсайдера в групата. Така Буркина Фасо и Кабо Верде останаха с по 4 точки, но „жребците“ заеха втората позиция заради директната победа. Сирил Баяла откри резултата в 24-тата минута, след като получи дълго извеждащо подаване от Адама Гуира и прехвърли елегантно Шанко, който излезе напред.

В 41-вата минута играчите от Буркина Фасо поискаха дузпа. Главният рефер Ахмед Хеералал бе призован от ВАР да изгледа повторение на ситуацията, но сигнал за наказателен удар не последва.

Дузпа обаче получи Етиопия в самото начало на второто полувреме, отново след намесата на ВАР. Гетанех Кебеде бе точен от бялата точка за 1:1. Този резултат се запази до края.