Страхотни вратари и много пропуски попречиха на Аталанта и Интер да си отбележат

Отборите на Аталанта и Интер не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 22-ия кръг на Серия "А". Двубоят в Бергамо завърши при резултат 0:0, но това не означава, че бе скучен, а напротив. И двата тима направиха куп големи пропуски в срещата. Двамата вратари Хуан Мусо и Самир Ханданович също имат голяма вина за това. Те направиха някои блестящи спасявания, особено словенецът, който бе големият герой за гостите. В крайна сметка обаче равенството като че ли бе справедлив резултат с оглед на показаното от съперниците.

Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини бе избрал днес да започне мача с Луис Муриел на върха на атакта и Марио Пашалич и Матео Песина зад гърба му. Мартен де Роон и Тун Кюпмейнерс пък си партнираха в средата на терена.

Симоне Индзаги пък заложи на Един Джеко и Алексис Санчес в предни позиции. Хакан Чалханоолу, Марсело Брозович и Николо Барела движехат играта в средата на терена.

И двата отбора започнаха активно, но първата по-интересна възможност дойде чак в 16-ата минута. Тогава Джеко получи отлично центриране, но ударът му с глава прелетя покрай дясната греда.

Интер стигна до ново добро положение в 27-ата минута, когато Алексис Санчес отправи мощен изстрел, но вратарят Хуан Мусо направи страхотно спасяване.

В 34-ата минута Джеко шутира от границата на пеналта, но крайно неточно и над вратата.

Домакините за пръв път тестваха Самир Ханданович в 39-ата минута, когато Матео Песина стреля с глава отблизо, но вратарят внимаваше и опази вратата си.

Две минути по-късно играчите на Аталанта обсадиха съдията с претенции за дузпа за нарушение срещу Марио Пашалич в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Втората част започна с положение за бергамаските и точен удар на Ремо Фройлер, но без да затрудни Ханданович.

В 49-ата минута слвенският страж трябваше да прави доста по-сложно спасяване след като Песина остана очи в очи срещу него, но Ханданович отново се справи блестящо и не позволи да се стигне до гол.

Интер пък отговори с удар с глава на Джеко отблизо, но доста неточно.

В 59-ата минута Джеко отправи коварен изстрел от малък ъгъл към вратата на Мусо, който обаче бе заел добра позиция и спаси.

В 65-ата минута "Змията" имаше чудесна възможност за гол. Джеко се пребори с прекия си пазач на аутлинията и прати топката успоредно на вратата, а само блестящата намеса на Пецела попречи на Дармиан да вкара в опразнената врата.

След това в 70-ата минута Джеко се отчете с пореден пропуск. Топката бе центрирана към Дъмфрис, който с глава я насочи към босненеца, но той отблизо също с глава я прати над напречната греда.

Гостите засилваха натиска и в 76-ата минута първо Артуро Видал тества Мусо, който направи поредно блестящо спасяване, а след това и Д'Амброзио обстрелва вратата, но неточно.

В 79-ата минута и "Богинята" пропусна чудесен шанс. Пашалич получи отлично центриране в близост до вратата, но не успя да отправи добър удар и топката мина встрани след рикошет в защитник. При последвалия корнер и Демирал не успя да стреля добре.

Една от най-добрите възможности за домакините бе изработена и пропусната от Муриел. В 81-ата минута той отне топката в средата на терена, напредна на скорост, но останал очи в очи с Ханданович не успя да го преодолее.

Минута по-късно Демирал отправи опасен изстрел, но покрай вратата.

В 87-ата минута отново Ханданович бе последна преграда пред гола след опасен шут на Пашалич.

Две минути по-късно и Интер стигна до прекрасна възможност. Барела с пета изведе Д'Амброзио, който останал очи в очи с вратаря стреля покрай вратата.

В крайна сметка обаче гол така и не падна и двата тима поделиха точките. Аталанта остава 4-ото място с 42 точки, докато Интер е начело с 50 точки в актива си и 2 повече от преследвача Милан.