Драматично равенство почти определи първия изпадащ от Бундеслигата

Намиращите се в зоната на изпадащите Арминия (Билефелд) и Гройтер Фюрт сложиха точка на 19-ия кръг в Бундеслигата с бойко реми 2:2. Гостите бяха на 7 минути от успеха, но допуснаха изравняване, с което почти сигурно загубиха шансове да се спасят от изпадане, защото остават на 11 точки от 16-ата позиция, даваща право на оцеляване чрез бараж. Победа пък щеше да изкачи Арминия над чертата за сметка на Аугсбург.

Домакините поведоха още в 8-ата минута чрез Масая Окугава, но Гройтер Фюрт успя да изравни още преди паузата чрез Джейми Левелинг (35’).

“Детелините” дори стигнаха до обрат, след като в 67-ата минута появилият се секунди по-рано Хавард Нилсен засече центриране с глава. След това топката се отби в тялото на играч на съперника и попадна в мрежата.

Арминия успя да измъкне точката след точен шут на правещият дебют у дома Гонсало Кастро в 83-ата минута. Гостите протестираха срещу попадението, защото остана впечатление за извършено нарушение срещу футболист на Гройтер Фюрт при началото на атаката, довела до гола.