Сиера Леоне шокира Кот д’Ивоар с куриозен гол в края

Сиера Леоне успя да измъкне реми във втори пореден мач срещу фаворит за Купата на африканските нации. След като в първия си мач направи 0:0 с Алжир, този път отборът завърши наравно 2:2 с Кот д’Ивоар в двубой от група Е на турнира.

“Слоновете” получиха правото да изпълнят дузпа още в 12-ата минута, но тогава Мохамед Камара спаси удара на Франк Кесие от бялата точка. Те все пак поведоха в 25-ата минута, когато Себастиан Але се разписа след асистенция на Уилфред Заха. В 55-ата минута Муса Камара възстанови равенството с мощен шут. Десет минути по-късно Никола Пепе върна аванса на своя тим с изстрел в далечния долен ъгъл на вратата. Котдивоарците се виждаха като победители, но в третата минута на добавеното време вратарят им Бадра Сангаре не успя да задържи в ръцете си топката след пас на съотборника си Одилон Косуну. Така Стивън Кокър стигна до топката и я подаде на Алхаджи Камара, който се подхлъзна, но все пак я прати в мрежата за крайното 2:2. Оказа се, че Сангаре е получил контузия в коляното си при тази ситуация и затова беше изнесен на носилка. Така в последните секунди на мача Серж Орие трябваше да влезе в ролята на вратар.

Кот д’Ивоар остава лидер в групата поне временно с четири точки в актива си, а Сиера Леоне стана втори с двата си спечелени пункта. По-късно тази вечер е другият двубой от тази група, който противопоставя Алжир и Екваториална Гвинея.