Лийдс спря серията на Уест Хам в зрелище с пет гола

Лийдс прекъсна серията на Уест Хам от три поредни победи в първенството и четири такива във всички турнири, след като надделя с 3:2 над "чуковете" на "Лондон Стейдиъм". Така тимът на Марсело Биелса взе реванш за загубата на същия стадион отпреди седмица, когато Уест Хам отстрани йоркширци в двубой от третия кръг на ФА Къп. Отборът на Дейвид Мойс през цялото време изоставаше в резултата, но успяваше да се връща на два пъти в мача. Големият герой за Лийдс бе Джак Харисън (10', 37', 60'), който отбеляза първия си хеттрик. Намиращият се в добра форма Джаръд Боуен изравни за първи път в 34-тата минута. Пабло Форналс пък заличи за втори път аванса на гостите в 54-тата минута. Тези усилия обаче не бяха достатъчни.

В крайна сметка  Лийдс спечели първата си победа като гост в Премиър лийг от края на октомври, благодарение на което вече е на девет точки от зоната на изпадащите. Уест Хам засега запазва четвъртата позиция, тъй като двубоят между Арсенал и Тотнъм, който трябваше да се играе днес, бе отложен. "Чуковете" имат две точки аванс пред "артилеристите", но и два мача повече.

Лийдс прекъсна серия от четири поредни загуби от Уест Хам. Две от тях бяха инкасирани през този сезон - в първия двубой за първенство и в споменатия мач от третия кръг на ФА Къп.