Майорка надви Еспаньол, Райо и Кадис се промъкнаха на 1/4-финалите за Купата на краля

Днес станаха ясни имената на първите три отбора, които ще играят на 1/4-финалите в турнира за Купата на краля в Испания. Това са елитните Майорка, Райо Валекано и Кадис.

Те преодоляха осминафиналната фаза, като в най-ранния мач за деня Майорка надви у дома с 2:1 Еспаньол. Такефуса Кубо и Абдон Пратс бяха точни за тима от Балеарските острови, съответно в 32-ата и 60-ата минути. В 62-ата минута Хави Пуадо бе точен за Еспаньол, а в седмата минута на добавеното време Адриа Педроса от каталунския тим получи втори жълт, респективно червен картон, но това не повлия по никакъв начин на крайния резултат.

Райо Валекано също продължава напред в турнира, след като надделя с 2:1 като гост над втородивизионния Жирона. Серхио Гуардиола заби и двата гола за Райо, съответно в първата минута на добавеното време на първата част и в 48-ата минута. Преди това Бернардо бе дал аванс в резултата на Жирона в 26-ата минута. В 71-ата минута пък уругвайският ветеран Кристиан Стуани пропусна дузпа за Жирона, а в осмата минута на добавеното време червен картон получи Габри Мартинес от домакините.

По най-труден и драматичен начин осминафиналите преодоля Кадис. 19-ият в Ла Лига излъга като гост 14-ия в Ла Лига 2 Хихон след изпълнение на дузпи - 4:2. Редовното време и продълженията завършиха без голове, а при дузпите домакините сгрешиха при първите си два удара от бялата точка. Кадис пък реализира и четирите си дузпи и така елиминира втородивизинния си противник.