Икономичен Ювентус гледа все по-смело към Топ 4

Ювентус се наложи с 2:0 над Удинезе в Торино в мач от 22-ия кръг на Серия "А". В 19-ата минута Пауло Дибала даде аванс на домакините в резултата, а в 79-ата точка на спора сложи Уестън Маккени. По този начин Старата госпожа остава на пето място в класирането, но вече е с равни точки с четвъртия Аталанта - по 41. Бергамаските все пак са с 2 срещи по-малко от торинския гранд, като в неделя посрещат шампиона Интер в най-интригуващия сблъсък от кръга. Гостите от Удине пък са 14-и в таблицата с 20 точки, спечелени в едва 20 срещи.

Пауло Дибала и Мойс Кийн оформиха нападателното дуо на "бианконерите", които играха без контузения защитник Леонардо Бонучи и получилия тежка травма на коляното наскоро нападател Федерико Киеза, който е аут до края на сезона. Джорджо Киелини бе оставен на пейката от наставника Макс Алегри, а в центъра на отбраната си партнираха Матайс де Лихт и Даниеле Ругани. Жерард Деулофеу и Бето пък бяха двамата футболисти в най-предни позиции за водения от временния наставник Габриеле Чофи тим на Удинезе.

В 5-ата минута играчите на Ювентус създадоха първата опасност за някоя от двете врати от началото на мача, но тя приключи с много неточен удар от добра позиция на Уестън Маккени.

Ювентус търпеливо изчакваше удобния момент да нанесе удар на съперника си и го стори в 19-ата минута. Мойс Кийн с едно докосване подаде по чудесен начин към намиращия се в наказателното поле на гостите Пауло Дибала и аржентинският нападател с техничен удар опъна мрежата зад безпомощния страж Даниеле Падели - 1:0. Дибала стана първият играч на Юве този сезон, който е участвал в поне 10 гола в Серия "А". Той има вече 7 попадения и 3 асистенции през сезона в първенството на Италия.

Левият бек Лука Пелегрини центрира много добре към Уестън Маккени в 32-ата минута, но американският халф не успя да играе добре с глава пред противниковата врата. В 36-ата минута пък "деветката" на Удинезе Бето тества Войчех Шчесни с удар по земя, а полският страж стабилно спаси. В 41-ата минута Дибала пробва шут от далечно разстояние, но мерникът му изневери.

В началото на второто полувреме гостите се настаниха трайно в половината на Ювентус, но реалните опасности за вратата на Шчесни липсваха. В 61-ата минута пък Хуан Куадрадо принуди Падели да боксира с мощен изстрел от фал от малък ъгъл, а секунди по-късно Бето пробва шут от далечна дистанция към вратата на Ювентус, но за Шчесни нямаше особени проблеми.

Старата госпожа залагаше сериозно на защитните действия през втората част, но все пак резервата Федерико Бернардески опита удар извън наказателното поле в 73-ата минута. Стражът на Удинезе Падели обаче не бе затруднен. Секунди след това Маккени направи пропуск с глава и руезултатът остана 1:0.

В 79-ата минута Маккени получи нова възможност за удар с глава от много опасна за противника позиция и този път американецът показа класа. Халфът заби топката с глава във вратата на Падели след центриране отляво на резервата Матия Де Шилио и Ювентус вече изглеждаше съвсем близо до победата.

Пет минути преди края защитникът на Удинезе Брам Нуйтинк надскочи отбраната на Ювентус след изпълнение на корнер, но ударът му с глава не намери целта. Наставникът на торинци Масимилиано Алегри пък имаше гневна реакция на тъчлинията. Две минути преди края резервата за Удинезе Айзък Съксес отправи мощен шут към вратата на Юве, но Шчесни бе на мястото си. В крайна сметка домакините задържаха удобния за тях резултат без особени затруднения и чукат все по-шумно на вратата на Топ 4.

Наставникът на Ювентус Алегри ще запомни срещата и с това, че тя бе под №300 за него начело на Старата госпожа, като 54-годишният специалист записа 208-а победа начело на торинци.