Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Нигерия вече мисли за 1/8-финалите след втори успех

Втора поредна победа гарантира на Нигерия излизането от групата и участие във фазата на преките елиминации на турнира за Купата на африканските нации. Този път отборът надви Судан с 3:1 и събра 6 точки в група “D”, в която са още съставите на Египет и Гвинея-Бисау. Само Гвинея-Бисау има шанс да измести нигерийците от първата позиция, защото футболистите в бяло-зелено вече спечелиха срещу тима на Мохамед Салах, а при равенство в точки първо се гледат директните срещи.

“Суперорлите” не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и още през първото полувреме вкараха два гола - в началото и в края му. Самуел Чъкуезе от Виляреал реализира още в 3-ата минута, а бившият нападател на Ливърпул Тайуо Ауоний удвои в 45-ата след щастлив рикошет в главата му. Секунди след подновяването на играта подвизаващият се в Нант Моузес Саймън направи 3:0. Отделно нигерийците удариха и две греди.

Тимът на Судан намери сили единствено за почетно попадение от дузпа в Уалиелдин Кадир в 70-ата.

Судан е с 1 точка след нулевото реми срещу Гвинея-Бисау на старта.

В последния кръг от груповата фаза Нигерия ще се изправи срещу Гвинея-Бисау, а суданците ги чака битка с “фараоните”.