Ман Юнайтед показа "двете си лица" срещу Астън Вила, Коутиньо се завърна в Англия с гръм и трясък

Манчестър Юнайтед и Астън Вила изиграха изключително зрелищен мач и завършиха 2:2 в двубой от 22-ия кръг на Премиър лийг. Гостите изиграха най-силния си мач под ръководството на Ралф Рангник и поведоха с с две попадения на Бруно Фернандеш (6’, 67’), но бирмингамци от своя страна направиха отлично второ полувреме и достигнаха до равенството чрез голове на Джейкъб Рамзи (77’) и Филипе Коутиньо (82’), който се появи като резерва и подаде за първия гол на своя тим.

“Червените дяволи” взеха ранна преднина още в 6-ата минута, когато изпълнен късо фал даде възможност на Бруно Фернандеш да напредне и да стреля силно, а там Емилиано Мартинес опита да омекоти топката преди да я хване, но тя премина през краката му и се озова зад голлинията за 1:0.

Те бяха близо до второ попадение в 19-ата минута, когато Единсон Кавани се размина с добро центриране от страна на Алекс Телеш, но там Мейсън Грийнууд достигна до топката и стреля силно, но този път аржентинският страж излезе навреме и спаси. Малко след това Антъни Еланга нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с бранител, но реферът бе категоричен, че нарушение няма. В 28-ата минута отново Мартинес трябваше да се намесва решително след много силен изстрел на Алекс Телеш от фал, а впоследствие и на Мейсън Грийнууд.

Футболистите на Стивън Джерард успяха да изнесат топката в предни позиции едва след 30 минути футбол, когато те успяха да задържат топката в свое владение малко по-продължителни периоди от време. В този период дойде и най-добрата ситуация в полза на бирмингамци, когато след корнер Емилиано Буендия достигна до топката необезпокояван на първа греда, но отлично спасяване на Давид Де Хеа остави резултата непроменен.

В 43-ата минута испанският страж отново трябваше да се намесва решително след силен удар от страна на Люка Дин.

Антъни Еланга получи отлична възможност да удвои резултата в 47-ата минута, когато първо помогна при отнемането на топката, в последствие получи от Кавани, нахлу в наказателното поле и стреля опасно, но отново аржентинският страж на домакините отрази. В следващите минути Астън Вила пое инициативата в свои ръце и всичко по-интересно се случваше пред вратата на гостите. В 50-ата минута Давид Де Хеа отново трябваше да се намесва след удар на Джейкъб Рамзи.

В 60-ата минута Антъни Еланга пресече едно лошо изчистване след корнер, направи няколко крачки и стреля много опасно, но топката премина покрай десния стълб на вратата. Само минута по-късно и Мейсън Грийнууд бе близо до второ попадение за своя тим и след отличния му пробив отдясно, той стреля, но топката отново мина встрани от вратата.

Бруно Фернандеш удвои резултата в полза на Манчестър Юнайтед в 67-ата минута, когато Фред пресече едно много лошо подаване назад от страна на Морган Самсон, след което бразилецът прати топката към португалския си съотборник, а той прати с много мощен удар топката в мрежата зад Емилиано Мартинес. В 74-ата минута Неманя Матич бе близо да сбърка, след като му се наложи да връща в наказателното поле топката с шпагат към Де Хеа, но испанецът отново се намеси добре и изчисти.

В 78-ата минута Тайрън Мингс се прояви добре около наказателното поле, залъга двама играчи на гостите, след което подаде към Филипе Коутиньо, той намери Джейкъб Рамзи в наказателното поле и халфа намали изоставането на своя тим с плътен удар.

Само три минути по-късно отново отличен пас до задни позиции намери Рамзи, той напредна и подаде успоредно към Коутиньо, а новото попълнение на тима прати топката в мрежата за 2:2, което се оказа и крайният резултат в двубоя.

С това равенство Астън Вила прекъсна негативната си серия от пет поредни загуби и заема 13-ото място с 23 точки. Манчестър Юнайтед заема 7-ото място с 32 точки.