100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Левандовски вдигна Байерн на крака и вече има 300 гола в Бундеслигата

Седмица след загубата от Борусия (Мьонхенгладбах) тимът на Байерн (Мюнхен) бързо припомни за мощта си, разбивайки Кьолн с 4:0 като гост в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. За шампионите това е победа №15 през първенството, с което те имат 6 точки аванс пред втория Борусия (Дортмунд). За мюнхенци е традиция да надвиват “козлите” от Кьолн, като вече имат 15 успеха в последните 16 срещи с тях.

Срещата е историческа за Роберт Левандовски, който отново беше над всички с хеттрик. Така той вече има 300 гола в първенството, като пред него в исторически план е само Герд Мюлер с 365. Най-хубавото попадение в срещата обаче беше дело на Корентен Толисо за 2:0. Полякът откри резултата след 9 минути игра, а през второто полувреме довърши започнатото с голове в 62-рата и 74-ата.

Байерн постепенно се възстановява след вълната заболели от коронавирус, но и днес не беше в оптимален състав. Наложи се на Йошуа Кимих да играе като десен бек, а Марсел Забитцер зае крайно непривичната за себе си позиция вляво на отбраната. Това обаче не се отрази кой знае колко на отбора на Юлина Нагелсман.

В 9-ата Мюлер изведе Левандовски зад защитата и последва изстрел в мрежата. Първоначално голът не беше признат заради засада, но след това ВАР отчете, че нападателят не е бил зад последния в отбраната на домакините и призна попадението.

В 28-ата Мюлер за малко да удвои, но футболист на Кьолн изби точно пред голлинията. Две минути по-късно Марк Ут прониза Мануел Нойер, но и тук се намеси ВАР, за да отбележи засада на нападателя.

Последва впечатляващо изпълнение на Толисо от въздуха и Байерн поведе с 2:0, а минутата беше 25-а.

Кьолн пропусна да намали в добавеното време на първата част, когато Ондрей Дуда не уцели вратата.

След почивката домакините имаха няколко силни периода, като дори удариха една греда. Левандовски обаче се погрижи да няма никаква изненада, вкарвайки още два гола.