Блестящ гол на Де Бройне пречупи Челси, Ман Сити докосва титлата

Манчестър Сити спечели сблъсъка на върха във Висшата лига. Отборът на Пеп Гуардиола победи Челси с 1:0 на "Етихад" и увеличи преднината си на върха. "Гражданите" имаха предимство в голяма част от двубоя, но им трябваше блестяща изява на Кевин Де Бройне, за да преодолеят защитата на гостите. Белгиецът се разписа в 70-ата минута след индивидуален пробив и прекрасен удар.

Ман Сити записа 12-а поредна победа в първенството и вече има преднина от 13 точки пред втория Челси. Ливърпул е изиграл два мача по-малко, но изостава с 14 точки.

И двата отбора подходиха агресивно от самото начало, като Ман Сити имаше леко предимство. В четвъртата минута дълго подаване към Грийлиш можеше да доведе до първия гол. Кепа излезе, за да избие топката, но уцели Аспиликуета и за негов късмет кълбото излезе в ъглов удар, а не се озова в мрежата.

"Гражданите" притискаха съперника с висока преса, но гостите успяваха да се справят, а в десетата минута Ромелу Лукаку получи отлична възможност. Лондончани организираха отлична бърза атака и белгиецът бе изведен на добра позиция, справи се със Стоунс и бе на позиция за изстрел, но реши да подава към Зиеш. Подаването не само бе неточно, но и намери съотборника му в засада.

Отговорът на домакините бяха две опасни ситуации пред Кепа. При първата Де Бройне не успя да намери съотборник в наказателното поле и Алонсо изчисти, а секунди по-късно след ъглов удар Стоунс стреля с глава, но право в ръцете на вратаря. Отборът на Гуардиола държеше топката в по-големи периоди и търсеше пролуки в защитата на съперника, но лондончани бяха отлично организирани.

След период на затишие, в който Челси не успяваше да мине центъра, но "гражданите" не успяваха да създават опасна ситуация, грешка на Ковачич даде възможност на Сити. Хърватинът загуби топката пред наказателното си поле и Грийлиш можеше да откри резултата. Английският национал опита да преодолее Кепа с прецизен удар, но вратарят излезе отлично и успя да отклони топката, която мина покрай ляваат му греда.

Второто полувреме започна вихрено и със ситуации и пред двете врати. Де Бройне проби отляво и пусна остра топка към Стърлинг в наказателното поле. Английският национал падна след съприкосновение с Алонсо, но нарушение нямаше. Отговорът на Челси бе прекрасно извеждащо подаване на Ковачич към Лукаку, който излезе сам срещу вратаря. Едерсон излезе и успя да направи страхотно спасяване. Това бе първият удар на гостите към вратата на съперника.

Натискът на Манчестър Сити се увеличаваше с всяка изминала минута. В 55-ата минута Стърлинг се надяваше, че е изработил поредна дузпа. Той бе съборен от Алонсо в наказателното поле. Съдията вдигна ръка, за да посочи, че има засада на Уокър в по-ранна фаза на атаката. Секунди по-късно Аспиликуета изчисти топката с глава, но тя мина много близо до вратата и спокойно можеше да се озове в мрежата.

Стърлинг стреля покрай вратата от добра ситуация в 68-ата минута, но секунди по-късно Кевин Де Бройне изведе "гражданите" напред. Белгиецът получи топката от Кансело, мина покрай Канте, напредна и с великолепен удар прати кълбото в долния ляв ъгъл на Кепа.

След като се оказа догонващ, Челси тръгна по-агресивно в нападение, което доведе до няколко опасни атаки, но те не завършиха с удар. За Сити се отвориха повече пространства за бързи атаки, но домакините не се възползваха. Фил Фоудън стреля над вратата от добра позиция в 84-ата минута, а удар на Грийлиш бе отразен от Кепа.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЧЕЛСИ 1:0
1:0 - Де Бройне (70)