Локо (София) започна контролите с успех, Славчев дебютира за столичните "железничари"

Локомотив (София) победи Надежда (Доброславци) с 2:0 в първата си контролна среща от зимната подготовка. Върджил Пинсон и Георгос Кацикас донесоха успеха на столичните "железничари" още през първото полувреме.
Две от новите попълнения на "червено-черните" взеха участие в днешната проверка. Симеон Славчев започна като титуляр, а на почивката в игра се появи Иван-Йоанис Атанатос. Извън групата остана нападателят Димитър Митков, който е контузен.

10 Локомотив (София) - Надежда (Доброславци)

Отборът на Локомотив (София) бе воден от Христо Коилов, тъй като старши треньорът Иван Колев е болен. Тестът му за COVID-19 обаче е отрицателен.
На 20 януари тимът пътува за Сиде, Турция, където ще изиграе 4 контроли. Първата от тях е срещу Балтика Калининград (22 януари).

Столичните "железничари" започнаха двубоя по-добре и още преди да измине четвърт час игра откриха резултата. Рапосо преодоля защитник на Доброславци отдясно, прати прецизен пас за Пинсон, който засече от близко разстояние за 1:0.

Малко след това Октавио направи добър пробив и центрира към Славчев, който обаче с глава стреля малко над гредата.

В 17-ата минута "червено-черните" удвоиха своя аванс. Валентин Николов центрира от ъглов удар, а Кацикас се извиси над всички, пращайки топката в далечния ъгъл.

Локо (София) извърши 10 промени на почивката - единствено Селсо Рапосо остана на терена от титулярния състав.
Второто полувреме започна равностойно, като липсваха опасности пред някоя от вратите в началните минути. В 61-ата Милошев отправи хубав изстрел от дистанция, който премина над гредата.

Четвърт час преди края на редовното време футболистите на Надежда организираха добра контраатака, която завърши с диагонален удар на Станислав Благоев покрай страничния стълб.

Локомотив (София) 2:0 Надежда (Доброславци)

1:0 Върджил Пинсон (13)
2:0 Георгос Кацикас (17)

Локомотив (София): 24. Любенов,