Милуоки постигна разгромен успех над Голдън Стейт

Шампионът в Националната баскетболна асоциация  Милуоки Бъкс разгроми със 118:99 Голдън Стейт Уориърс в един от най-очакваните мачове от програмата тази седмица.

"Елените", които бяха домакини в мача, изиграха прекрасно първо полувреме, в което натрупаха аванс от цели 39 точки. След 24 минути игра електронното табло в залата показваше резултат от 77:38 в полза на Милуоки.

През второто полувреме Голдън Стейт намали част от дефицита си, но в нито един момент разликата не падна под 15 точки.

Над всички за победителите бе гъркът Янис Адетокумбо с 30 точки, 12 борби и 11 асистенции. Още 23 точки прибави Крис Мидълтън, докато с 20 завърши Боби Портис.

За гостите от Сан Франциско с 16 точки най-полезен бе Андрю Уигинс, а 15 от пейката вкара новобранецът Джонатан Куминга. Стеф Къри разочарова с играта си и остана с едва 12 точки, а Клей Томпсън, който наскоро се завърна след повече от две години лекуване на травми, остана с 11.

Снимки: Gettyimages