Челси не остави съмнения и след втора победа е на финал

Челси победи Тотнъм и в реванша от полуфиналите на Купата на Лигата. "Сините" спечелиха с 1:0 като гост и общ резултат 3:0 се класира за финала на турнира. Единственото попадение реализира Антонио Рюдигер в 18-ата минута. На два пъти съдията отсъди дузпа за "шпорите" но промени решението си след разглеждане на ситуацията. Попадение на Хари Кейн пък бе отменено поради засада. И трите решения на рефера обаче бяха правилни.

Тотнъм вече няма победа в редовното време в последните 10 официални двубоя срещу лондонския си съперник. Челси пък ще се бори за четвърти трофей след пристигането на Томас Тухел миналия януари. Още не е изминала и година, откакто германецът пое клуба, но в този период "сините" спечелиха Шампионската лига и Суперкупата на Европа и загубиха финал за ФА Къп. Те ще чакат съперника си в битката за Купата на Лигата от двубоя между Ливърпул и Арсенал, като първият мач между тях е утре.

Отборът на Томас Тухел имаше по-голям контрол в първите минути. "Шпорите" бяха по-прибрани, но след глупаво нарушение на Кристенсен получиха и първата си възможност - фаул на удобна позиция, от която Хари Кейн стреля в стената. В 11-ата минута защитата на Тотнъм се пропука и Ромелу Лукаку можеше да открие резултата. Дълго подаване към белгиеца го изведе, той се справи с Бен Дейвис и стреля, но Голини се намеси отлично. Топката се удари в Танганга и можеше и да се озове в мрежата, но мина покрай гредата.

49 Тотнъм - Челси 0:1

Добрите минути за Челси продължиха и гостите организираха две атаки с активното участие на Тимо Вернер. При първата не се стигна до точен удар, а при втората удар на германеца бе блокиран. В 18-ата минута "сините" поведоха и вече имаха аванс от три гола от двата мача. След центриране от ъглов удар вратарят Голини излезе лошо, като не стигна до топката, защитата на домакините също не се намеси добре и Рюдигер с глава насочи топката към мрежата.

След попадението доминацията на тима на Тухел стана още по-голяма. Голини трябваше да се справя с удар на Хъдсън-Одой, а обърканият Тотнъм трудно излизаше от половината си. Домакините се съживиха след половин час игра и стигнаха до две опасни ситуации пред вратата на Кепа. Първо удар на Хьойберг бе отклонен и мина на близо до вратата, а секунди по-късно Кейн не успя да засече топката на далечната греда. Капитанът на Англия бе на сантиметри от това да върне "шпорите" в мача.

В 40-ата минута феновете на Тотнъм се зарадваха, след като съдията посочи бялата точка след нарушение на Рюдигер срещу Хьойберг. Разглеждането с ВАР обаче отмени решението и бе отсъдено нарушение на границата на наказателното поле. Стената се справи с опита на Ло Селсо от прекия свободен удар.

След почивката отборът на Конте изглеждаше обезверен, поне в началото на втората част, но и съперникът не му даваше никакви шансове да се върне в мача. Челси контролираше събитията на терена и владееше топката в големи периоди. В 56-ата минута за втори път съдията показа бялата точка и за втори път дузпа нямаше. Кепа изби чисто топката от краката на Лукас Моура и реферът бързо поправи решението си, след като видя ситуацията на повторение. След час игра Тотнъм създаде реално положение. Хубаво центриране на Бен Дейвис бе засечено с глава от Емерсон Роял, но Кепа се намеси отлично.

Разочарованията за "шпорите" продължиха и в 64-ата минута попадение на Хари Кейн бе отменено поради засада. В последната част на двубоя "сините" леко намалиха темпото, което позволи на домакините да играят повече с топката, но това не промени много ситуацията на терена. Малко преди края на редовното време срещата бе спряна за няколко минути поради медицински проблем сред зрителите. В края на добавеното време Тотнъм имаше още една ситуация за гол, но топката не се озова в мрежата.

ТОТНЪМ - ЧЕЛСИ 0:1
0:1 - Рюдигер (18)