Атлетик Билбао с поредно равенство като гост

Атлетик Билбао записа осмо равенство при гостуванията си в Ла Лига от началото на сезона. Този път баските спряха Алавес, а срещата завърши 0:0. Точката бе ценна за домакините, които с нея излязоха от зоната на изпадащите.

Алавес не позволи на съперника да играе и не го допусна близо до вратата си. Единствената голова ситуацията през първото полувреме стана след опит за комбинация между Муниаин и Иняки Уилямс. Домакините не застрашиха Унай Симон до 56-ата минута, когато той трябваше да се намесва след удар на Дуарте, който отклони в гредата. Към края Атлетик натисна, но не стигна до опасни удари.