Страхотен гол на Петаня беше достатъчен за победа на Наполи срещу Сампдория

Отборът на Наполи записа минимален домакински успех с 1:0 над Сампдория от 21-ия кръг на Серия А. Така неаполитанците се върнаха на победния път след загубата с 0:1 от Специя и равенството 1:1 с Ювентус

“Партенопеите” дадоха жертва в този двубой, след като капитанът Лоренцо Инсиние напусна терена контузен още в 30-ата минута. Малко след това Жуан Жезус се разписа с глава, но ВАР показа, че той е бил в положение на засада и така голът не беше зачетен. В 37-ата минута обаче Наполи все пак стигна до победно попадение, след като Андреа Петаня беше точен с акробатично изпълнение. През втората част домакините отново бяха по-настойчивият тим, но не успяха да реализират поне още един гол. В 80-ата минута в игра се появи новото попълнение Аксел Туанзебе, който така записа дебюта си за отбора.

Така Наполи остана на третата позиция в класирането, но вече с 43 точки в актива си, като разликата от лидера Милан е 5 пункта. Сампдория си запази 15-ото място с 20 точки на сметката си.