Севиля не изпуска от очи Реал Мадрид

Севиля прибави нова победа към актива си и се доближи на 5 точки от лидера в класирането Реал Мадрид. В мач от 20-ия кръг на Ла Лига андалусийците се справиха с 1:0 у дома с Хетафе. Така воденият от Юлен Лопетеги тим събра 44 точки и е втори в подреждането. Водачът Реал Мадрид е с 49, като "лос бланкос" са и с мач повече. Воденият от Кике Санчес Флорес тим на Хетафе е 16-и с 18 точки.

В 22-ата минута Рафа Мир изведе Севиля напред в резултата с блестящо изпълнение. Лукас Окампос направи отличен пробив отдясно и центрира към Рафа Мир, а нападателят с удар с пета изненада стража Давид Сория. Въпреки че ударът бе отправен към близкия на Сория ъгъл, стражът не реагира достатъчно добре и топката се озова във вратата.

На почивката една от звездите на Севиля - младият защитник Жул Кунде, бе сменен принудително от Неманя Гудел, тъй като в края на първата част получи травма.

Четири минути след почивката Рафа Мир с глава порази целта за втори път, но попадението му бе отменено заради засада. До промяна на резултата през втората част не се стигна и Севиля не за първи път този сезон спечели с 1:0, което бе напълно достатъчно за андалусийците.